Lokalita zůstává stejná, jen datum se trochu změnilo. Už v roce 2008 přišli zástupci hranické radnice s prvními plány na výstavbu dopravního hřiště v ulici Studentská, v prostoru naproti supermarketu Billa. Tři roky se v podstatě vůbec nic nedělo. Až letos.

„Město po rozhodnutí posledního zastupitelstva rozhodlo o požádání dotace na výstavbu z programu Leader,“ poznamenal mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Stavět se má i bez dotace

V případě, že město dotaci obdrží, začne stavět hned v době jejího přiznání. Stavba dopravního hřiště ale není na dotaci závislá. Obyvatele může uklidnit, že k jeho výstavbě dojde i v případě, že jí město neobdrží.

„V letošním rozpočtu je vyčleněna částka přibližně dva miliony korun,“ doplnil mluvčí města. Paradoxem je, že by se dokonce začalo stavět dříve než v případě přiznání dotace.

Pozemek už je také připravený. V současné době se čeká ještě na dopracování projektu v oblasti sociálního zařízení u hřiště a přístřešku pro kola. Na výstavbě se formou konzultací bude podílet i spousta odborníků jak od policie, tak například z hranických autoškol.

„Je moc dobře, že konečně po letech slibů, podobné hřiště v Hranicích bude. Děti se na něm hravou formou alespoň naučí základní pravidla silničního provozu,“ pronesla jedna z obyvatelek Hranic Dana Pláteníková.

Na sídlišti Jaslo vznikne multifunkční sportovní areál

Dopravní hřiště ale nebude jediným, které chtějí letos v Hranicích vybudovat. Město se chystá i na kompletní rekonstrukci hřiště na sídlišti Jaslo, umístěného mezi ulicemi Nová a Nádražní. „Jako u každého podobného projektu jsme uspořádali veřejné projednávání, ale byla jen malá účast zdejších obyvatel,“ prohlásil Petr Bakovský.

Přesto bylo po domluvě s občany rozhodnuto, že zdejší zanedbané hřiště se promění na multifunkční sportovní areál. Bude zde vybudován umělý bezprašný povrch se sítěmi okolo něj. Hřiště by mělo sloužit pro většinu míčových sportů jako jsou basketbal, fotbal, volejbal nebo nohejbal. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku