„Letos jsme měli celkem šedesát dva přihlášených. Lidé sem jezdí z celé severní Moravy, ale měli jsme tu i paní, která přijela až z Prahy,“ uvedla organizátorka soutěže Šárka Krůželová. Hodnotily se dvě základní kategorie, nejlepší pes bez průkazu původu, který získal cenu Vítěz Hranic, a nejlepší voříšek, pro něhož byla určena cena Šampión Hranic.

„Hodnotila se celková kondice psa, jeho chování a povaha, souhra s majitelem i to, co pes předvedl,“ vysvětlila Šárka Krůželová. Letošní novinkou byla soutěž o nejlepší pár, kterou organizátoři nechali na fantazii diváků. „Lidé mohli vybírat psy, kteří se vzájemně něčím podobali. Nakonec nastoupilo deset párů, přitom jedním z nich byla dvojice tvořená německým ovčákem a čivavou,“ popsala jeden z vrcholů programu Šárka Krůželová. Ta prozradila i absolutního vítěze celého sobotního klání. „Byl to pan Dohnal s fenečkou Kelly,“ řekla Šárka Krůželová.

Že je soutěž atraktivní pro místní, svědčilo množství lidí, kteří se přišli na klání podívat. Nechyběli ale ani takoví, kteří neváhali kvůli Voříškiádě překonat stovky kilometrů. „My jsme přijeli až z Klatov. Jezdíme pravidelně, protože se nám tu líbí, a máme odsud dokonce i několik ocenění,“ svěřila se jedna z návštěvnic soutěže.