MHD Hranice přechází od úterý 17. března na prázdninový provoz.

Město od čtvrtka 19. března uzavírá městské mateřské školy.

„Od stejného dne uzavírá také školní jídelny při ZŠ a MŠ Struhlovsko a ZŠ a MŠ Šromotovo. Jídelna na třídě 1. máje a jídelna při ZŠ a MŠ Drahotuše zůstávají v provozu,“ informoval mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Starosta Hranic Jiří Kudláček apeluje na obyvatele, aby dodržovali omezení pohybu.

„Situace je natolik vážná, že vše, co přijímá vláda, směřuje k tomu, abychom se vůbec nepotkávali. Je vydán zákaz vycházení, s výjimkou cesty do zaměstnání, ven můžete pouze za účelem nákupu, pomoci své rodině, nebo když potřebujete zdravotní pomoc,“ připomíná ve svém prohlášení starosta Hranic Jiří Kudláček. Podle jeho slov bude v ulicích na dodržování usnesení vlády dohlížet státní i městská policie.

Přijede odběrová sanitka

Na Přerovsku byl podle posledních údajů z krajské hygienické stanice jeden nakažený - muž z Hranic. Podezření na nákazu se zatím nepotvrdila v Přerově, v Lipníku nad Bečvou není taky potvrzený případ.

V Hranicích se objevil potvrzený případ nákazy koronavirem minulou středu. Podle informací starosty města Jiřího Kudláčka byl muž, který pracoval v Itálii, od začátku v karanténě. Nyní je na infekčním oddělení prostějovské nemocnice, rodina je v karanténě.

„Abychom předešli dezinformacím a případné panice, upozorňujeme občany, že v těchto dnech – v úterý a ve středu, přijede na Masarykovo náměstí speciální odběrová sanitka provést kontrolní odběry u osob v karanténě. Nejedná se o žádný nový případ nakažení koronavirem. Děkujeme za předání informace dalším spoluobčanům,“ doplnil mluvčí města.

Situace v Olomouckém kraji se výrazně zhoršila a aktuálně je 38 nakažených novým typem koronaviru. K nejhůře zasaženým oblastem patří v tuto chvíli Litovelsko a Uničovsko, kde muselo jít do karantény jednadvacet obcí.

Města Litovel a Uničov jsou uzavřena - lidé je nesmějí opustit ani do nich vjíždět.