„Netruchlete, ale raději si zazpívejte. Sami navzájem, od srdce a z lásky. A já to uslyším,“ vzkázala před svou smrtí v roce 2017 Taťána Jonasová. A jak si přála, tak se i stalo. Její  rodina, přátele a příznivci se rozhodli na její počest uspořádat hudební setkání TaťánaFest. První ročník se uskutečnil v roce 2018 a letos je na pořadu již páté pokračování. Akce se koná v sobotu 13. dubna od 17:00 hodin v Divadle Stará střelnice.

Jazz na Staré střelnici
OBRAZEM: Na Starou střelnici dorazili uznávaní jazzmani

Vedle tradičních účastníků jako jsou Hranický dětský pěvecký sbor a Ženský komorní sbor se představí také duo Ondra Libosvár a Franta Kopecký (SeLiKo), cimbálová muzika Okybača z Lipníka nad Bečvou, nebo uskupení bývalých členek HDPS. Návštěvníci se můžou těšit také na známou místní hobojistku a pedagožku Alenu Jestřebskou, která vystoupí se svým korepetitorem, semifinalistou Světové klavírní soutěže Bély Bartóka Tomášem Vránou z blízkého Mořkova. Vystoupí také brněnská folková skupina Mošny. Kapela pochází z Brna a od svého vzniku v roce 1992 se zaměřuje především na původní vokální tvorbu. Jako flétnistka a příležitostná vokalistka se v uskupení angažuje hranická rodačka Petra Kališová Václavíková.

Hranická kapela November 2nd se zpěvačkou Sašou Langošovou získala v sobotu 30. března prestižní Cenu Anděl za Album roku.
Andělská Saša Langošová: Muziku jsem zdědila v DNA

Organizátoři se také rozhodli navázat na loňské společné vystoupení ŽKS s přípravným oddělením HDPS, takže i letos dojde k zajímavým propojením jednotlivých hudebních těles. Úvodní slovo obstarají bývalí kolegové Táni Jonasové z Gymnázia Hranice.