Konečná podoba celé události se ještě vyvíjí, avšak již teď je jisté, že akci takovéhoto zaměření a rozsahu Hranice ještě nezažily. Vyžití na vodě i na souši, sport i zábava, činnosti pro dospělé i pro děti, každý by si měl podle pořadatelů přijít na své.

Přichystány budou například nafukovací atrakce na vodu, lanovka od horolezců, motorové čluny, lukostřelba, parkour, lidský fotbálek a spousta dalších. Rádi bychom, kdyby vystoupil BMX jezdec Marek Vejmola, účast přislíbil také automobilový závodník Dušan Randýsek. Myslím, že to bude velké," řekla vedoucí Hranické rozvojové agentury Michaela Škrobánková.

Návštěvníci se mohou těšit také na aktivity z dílny neziskové organizace Tom Help, díky nimž si budou moci vyzkoušet některé z činností, se kterými se musí každodenně potýkat handicapovaní lidé.

Kapela? uvidí se

Samozřejmostí je i doprovodný kulturní program, který vyvrcholí večerním hudebním vystoupením.

„Původně jsme chtěli přivést nějakou velkou kapelu odjinud. Nakonec jsme se však rozhodli, že radši oslovíme někoho z regionu, ať je to zkrátka hranická akce se vším všudy. Nicméně konkrétní jméno ještě nemáme," prozradila.

„Máme podporu města. Jednáme také s Olomouckým krajem, uvidíme, zda se bude chtít nějakým způsobem podílet," přiblížila spolupráci se zástupci zdejší samosprávy.

Do práce na kole

V rámci akce proběhne také vyhlášení soutěže Do práce na kole, které se Hranice účastní druhým rokem. Oproti premiérovému ročníku, kdy se zúčastnily pouze dva týmy, letos pořadatelé zaznamenali ze strany obyvatel daleko větší zájem.

„Přihlásilo se nám již sedm týmů. Možnost registrovat se potrvá ještě měsíc, takže zbývá spousta času a věřím, že se přihlásí i další. Hlavní cenou bude buďto akrobatický nebo vyhlídkový let, záleží na odvaze vítězného týmu" uzavřela Michaela Škrobánková.

Autor: David Král