Festival už ve středu zahájila výstava kreslíře a karikaturisty Jiřího Slívy, který ve svých malbách spojuje jazz a víno.

První koncert Evropských jazzových dnů odstartoval geniální saxofonista na světové úrovni Michal Žáček společně s chorvatským kytaristou a zpěvákem Máriem Šeparovičem. Na druhý večer organizátoři již po několikáté pozvali ruského klavíristu Alexandera Christianova.

„Všechny kapely byly na vysoké úrovni a návštěvníci z každého koncertu chodili velmi spokojeni a to nás samozřejmě těší,“ uvedl hlavní organizátor festivalu hranický jazzman a muzikant Bronislav Ludmila.

Jako velmi zdařilé označil Bronislav Ludmila také dopolední koncerty pro základní i střední školy.

„Opět jsme uspořádali také dva koncerty pro hranické školy, kde mimo jiné žáky a studenty seznamujeme s historií a vývojem jazzu. Oba ty koncerty měly úspěch a líbily se,“ pochvaloval si.

Kvalitní jazz a noční jam session si užili návštěvníci festivalu také v pátek. Pódium Zámeckého klubu patřil formaci Jazz Q, kterou doprovodila vynikající polská zpěvačka Diana Siedlaczek. Vrcholem večera pak bylo noční jamování. Na jednom pódiu se sešli mladí hraničtí hudebníci s příznačným názvem Orchestr mladých Hranice, polská zpěvačka Diana Siedlaczek, muzikanti z formace Jazz Q a nechyběl ani hranický jazzman a muzikant Bronislav Ludmila.

„Úžasná byla i sobotní Swingová tančírna. Precizně ji zorganizovali manželé Katka a Radek Fojtů. Zněly tady různé druhy swingu, lidé tančili a kapela musela přidávat. Bylo vidět, že si to návštěvníci nesmírně užili,“ dodal spokojeně Bronislav Ludmila.