Opakuje se to snad každý rok. Lidé přes Vánoce povolí uzdu svým stravovacím návykům a posilňují se vším možným.

Kromě zvýšeného množství alkoholu jde o různé mastné výrobky a také samozřejmě vánoční cukroví. Sladké a tučné – dvě největší neřesti, které způsobují obezitu.

Začátkem ledna se lidé po zvážení, se jako před tím do jídla vrhají do cvičení a shazování přebytečných kil. Do Hranic ovšem novoroční trend zatím nedorazil.

Zumba a spinning je v kurzu

„Lidé ještě zřejmě trochu spí. Podle mě to zatím vypadá tak, že ještě dojídají zbytky,“ řekla s úsměvem Naďa Hořínová z Dynamic fit studia.

Největší zájem v jejím studiu je mezi ženami o zumbu, muži zase upřednostňují spinning. „O návštěvnost se příliš neobávám. Ono je to každý rok totiž hodně podobné. Nápor i letos očekávám někdy od druhého lednového týdne,“ dodala Hořínová.

Posilování táhne

Podobné zkušenosti mají i ve Fit centru na plovárně.

„Zájem je každoročně hned po Silvestru trochu menší, ale přibližně od 10. ledna se ten boom rozběhne,“ prohlásil Vítězslav Lév. Poměr mužů a žen je v centru rovnoměrný a návštěvníci se nejvíce zajímají o posilovací stroje.

„Pokud jde o zájem, ten se postupně rozmělní na všechna zařízení a stroje, co zde máme. Pokud si totiž někdo nechá vypracovat cvičební plán, tak vystřídá všechno možné,“ přidal další postřeh Lév.

Zvýšenou návštěvnost nezaznamenalo ani Studio Blanka.

„Je to tak. Žádný velký nával zde zatím nemáme. Co mám ale už dlouhodobější zkušenost, tak se to v následujících týdnech určitě změní,“ uvedla například vedoucí studia Blanka Szabóová. Lidé zde nejvíce využívají kruhový posilovací trénink.

Trochu jinak je na tom, alespoň podle vyjádření Martina Rabela, Fitnessclub Hranice.

„Každý rok je to úplně stejné. I letos máme zatím velký zájem,“ přidal svůj komentář Martin Rabel. Vzhledem k tomu, že se jedná hlavně o posilovnu, mají zde převahu muži.

Současný menší zájem zatím všechna hranická fitcentra nechává klidnými. Podle vlastních zkušeností vědí, že lidé se o svátcích nepostili a že bude spousta těch, kteří jejich služby během ledna ještě hojně využijí.