„Knihovna bude uzavřena od pondělí 25. června. Nejprve budeme všechno vyklízet, se samotnými pracemi by pak měla firma začít od července,“ informovala vedoucí Městské knihovny Hranice Marie Jemelková.

Podle vedoucí hranické knihovny byla již rekonstrukce žádoucí.

„O rekonstrukci jsme usilovali opravdu dlouho. Některé věci jsou starší než padesát let, nábytek je tu už čtyřicet let, od doby, kdy jsme se sem nastěhovali. Některé kanceláře také nejsou v ideálním stavu,“ popsala Marie Jemelková.

Knihovna se vedle drobných stavebních úprav dočká také nových podlah či osvětlení. Samozřejmostí je nový nábytek a nový pult, změní se ale například i podoba studovny.

Nová relaxační místnost a příruční knihovna

„Prostory studovny nejsou plně využívány, vedle studovny tak zde vznikne také relaxační místnost a příruční knihovna. V plánu je i dataprojektor a plátno, které využijeme pro naše přednášky a vzdělávací akce,“ uvedla Marie Jemelková.

Čtenáře kvůli rekonstrukci čeká, alespoň podle aktuálních odhadů, zhruba tříměsíční půst.

„Proto všechny ty, kteří hodně čtou, vyzýváme, aby si vybrali tituly do zásoby. Pokud si knihy zapůjčí před uzavřením knihovny, nebo již dříve zapůjčené tituly prodlouží, samozřejmě se na ně nebudou vztahovat poplatky z prodlení,“ vysvětlila vedoucí.

„Když jsem se dozvěděl, že od konce června bude mít knihovna zavřeno, vůbec jsem nebyl potěšen. Určitě chci číst i o prázdninách, takže se budu muset připravit předem,“ reagoval jeden z čtenářů Vít Čech.

Hranická knihovna již menší rekonstrukcí prošla v loňském roce, když byla výměna okna či radiátory. (kra)

autor: David Král