V pondělí zde byly slavnostně zprovozněny ambulantní ordinace, včetně ambulance praktického lékaře pro děti a dorost.

„Dokončili jsme rekonstrukci ambulantního traktu dětského oddělení. Lůžkové oddělení nacházející se o patro výš prošlo rekonstrukcí již v minulém roce, tentokrát tak přišla řada na ambulance,“ uvedl ředitel hranické nemocnice Eduard Sohlich.

Dětští pacienti díky tomu mohou využívat nově zrekonstruované prostory ambulance všeobecné pediatrie, ambulance pro specializované poradny i dvou cvičeben fyzioterapeutů pro rehabilitaci dětí.

Největší změnu představuje nová ordinace praktického lékaře pro děti a dorost, která je v provozu od 1. dubna.

„Je pro nás přínosné, že se ambulance otevírá, protože bude umožňovat erudici našich lékařů a prospěje také komplexnosti pediatrické péče, kterou v nemocnici poskytujeme,“ prozradil Eduard Sohlich.

Přestavba za 3 miliony

Radost neskrývá ani vedení pediatrické ambulance.

„Jsme rádi, že rekonstrukce proběhla. K poslední větší rekonstrukci dětského oddělení došlo před dvaatřiceti lety, tyhle nové prostory nás tak samozřejmě těší,“ řekl primář dětského oddělení Daniel Adzima a pokračoval.

„Samozřejmě dětem nepřejeme žádná onemocnění, ale když už se tak stane, tak doufáme, že se u nás budou cítit dobře,“ doplnil primář.
Slavnostního zprovoznění se zúčastnil také starosta města Hranice Jiří Kudláček.

„Já vám moc děkuji za přístup, jaký k nemocnici máte, to oddělení je opravdu hezké. Myslím, že lidé v Hranicích mohou být šťastní, jakým způsobem hranická nemocnice do dnešních dnů funguje. Za to všechno vám patří, ještě jednou, velký dík,“ uvedl starosta směrem k vedení nemocnice.

Loňská rekonstrukce lůžkové části dětského oddělení, a letošní rekonstrukce části ambulantní, stály místní nemocnici dohromady 2,5 až 3 miliony korun.

Samostatné pediatrické oddělení v Hranicích funguje od roku 1946. Podle údajů hranické nemocnice je na oddělení ročně hospitalizováno přibližně dva tisíce pacientů. V ambulancích je pak za rok ošetřeno asi 5500 dětí. 

autor: David Král