Moderní oddělení bude sloužit až čtyřem desítkám pacientů.

„Oddělení následné a paliativní péče je určeno také pro pacienty, kteří vyžadují doléčení po hospitalizaci na akutních odděleních a nemohou být ještě propuštěni do ambulantní péče,“ vysvětlil ředitel hranické nemocnice Eduard Sohlich.

Pacienty jsou nejčastěji senioři nebo lidé vyššího věku. Doba jejich pobytu na oddělení se pohybuje mezi dvaceti až čtyřiceti dny.

Zrenovované oddělení, jež se nyní nachází v prvním patře hlavní nemocniční budovy, usnadní práci nejen sestrám, ale moderní zařízení a přístroje, přinesou zkvalitnění péče a velké pohodlí především pacientům.

„Budou tady elektricky polohovatelná lůžka, automatická myčka podložních mís a další ošetřovatelské pomůcky, které jednak usnadní práci sestrám, tak zkvalitní ošetřovatelskou péči, protože personál bude mít více času na pacienty,“ zmínil ředitel nemocnice.

Na každém pokoji je rovněž sociální zázemí.

„Věřím, že ta podoba rozdělení bude mít pozitivní dopad na psychiku našich hospitalizovaných pacientů,“ doplnil.

Nemocnice v Hranicích už plánuje další modernizaci.

„ Co se týká lůžkových oddělení, máme v plánu opravit oddělení chirurgických oborů. Dále druhou stanici následné a paliativní péče, kde máme celkem devadesát lůžek, a která slouží pro hospitalizaci chronicky nemocných pacientů,“ nastínil ředitel hranické nemocnice Eduard Sohlich.