Tento den byl, co se týká počasí, téměř letní a teploty dosahovaly až 25 stupňů Celsia, na plavání pod širým nebem to však ještě nebylo.

„Voda má teprve 18 stupňů, takže nepředpokládám, že by někdo byl takový otužilec a šel se ven koupat," pověděla s nadsázkou vedoucí Plovárny Hranice Iva Macurová.

V červnu je zatím otevírací doba venkovního bazénu individuální.

„Počkáme, až se oteplí. Samozřejmě nemáme problém zájemce na letní koupaliště pustit. My jim to rádi umožníme. Věříme, že ve středu by snad mohla teplota vody vystoupat na dvacet stupňů Celsia, protože čím budou teplejší noci, tím teplejší bude i voda," dodala.

Lidé, kteří rádi plavou, si tak mohou užívat jak letního koupaliště, tak krytého bazénu, který normálně funguje i přes léto kromě posledního týdne v srpnu, kdy se tradičně uskuteční pravidelná odstávka.

Voda ve venkovním koupališti se vyměňuje průběžně podle počtu návštěvníků, kdy se celá přefiltruje během určité doby.

„Bazén se opravdu nevypouští a znovu nenapouští, to bychom se nedoplatili," pověděla se smíchem vedoucí a dodala, že Plovárna má velkou výhodu v tom, že bere vodu z vrtu a ne z vodovodního řádu.

„Díky podzemním vodám nás pak stojí voda asi tři koruny místo běžných sedmdesáti či osmdesáti korun za kubík vody," přiblížila.

Rekord: 1500 lidí venku

Venkovní bazén se již v minulých letech dočkal opravdového návalu.

„Návštěvnost obecně závisí na počasí, ale i na tom, zda je všední den nebo víkend. Rekord byl něco kolem 1500 návštěvníků jen na letním koupališti, ale to je hlava na hlavě. To už je moc. Optimální počet je zhruba 500, 600 lidí," podotkla Iva Macurová.

Vyžití tady najdou i ženy na mateřské dovolené.

„Máme zde ještě samostatné průtočné brouzdaliště, ve kterém je teplá voda, protože se přepouští z vnitřních bazénů. To se denně napouští a vypouští čerstvou vodou. Tam je ta voda teplá, má mnohdy 25 a více stupňů. Tak aspoň mají maminky s malými dětmi možnost být u vody i se svými ratolestmi do čtyř, pěti let," pozvala plavce Iva Macurová.

Klidné koupání? Po šesté večer

Těm, kteří nemají rádi davy vodychtivých lidí, doporučuje vedoucí zajít si na bazén buď na kondiční plavání v krytém bazénu od šesti ráno každé úterý a čtvrtek v období prázdnin nebo po šesté hodině večer na venkovní koupaliště, které se po celém dni většinou vylidní.

Minulý rok byl dle slov vedoucí Plovárny slabý kvůli špatnému počasí. A jak vidí letošní sezonu?

„Ani tento rok prý dle předpovědi nemá být lepší. Necháme se ale překvapit. Doufejme, že mile," uzavřela vedoucí Plovárny Hranice Iva Macurová.