V konkurenci více jak padesátky soutěžících ze šestnácti škol vybojoval první místo v soutěži Modelování ve 3D Solidworks pro hranickou průmyslovku Jakub Šrom.

Soutěž, kterou pořádá SolidVision ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Hranice, proběhla minulou středu 20. března. Do Hranic přijelo celkem 56 studentů ze šestnácti středních a vyšších odborných škol.

„Soutěžní zadání obsahovalo celkem pět příkladů, při vyhodnocování pak rozhodovala správnost modelu a čas, za který soutěžící úlohu zpracoval. Jednou z úloh bylo i zpracování 2D dokumentace z předem připraveného modelu,“ popsal správce Informační a komunikační technologie a odborný učitel oboru Mechanik strojů a zařízení na Střední průmyslové škole Hranice Petr Škrabal.

Podle jeho slov ukázala letošní soutěž rostoucí úroveň znalostí studentů, na předních místech rozhodoval o umístění už pouze čas. Z vítězství se tak nakonec radoval ‘domácí‘ Jakub Šrom ze SPŠ Hranice, který za sebou nechal Vojtěcha Fišera z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Rychnov nad Kněžnou a Jana Macka ze Střední školy PVC Dobruška.

„Celou soutěží prováděli studenty naši techničtí specialisté pro Solidworks Pavel Kala a Martin Freibauer, správná řešení pak představil Václav Holeček. Všem studentům a pedagogům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme,“ doplnil Petr Škrabal.