„Rozdělení financí na granty a mimořádné příspěvky do výše padesáti tisíc korun schválila Rada města Hranice. Částky nad padesát tisíc korun schválilo dubnové zastupitelstvo města dle návrhu Rady," uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

„Město vyčlenilo peníze jak na granty, které umožňují realizaci konkrétních akcí, tak na příspěvky umožňující fungování a celkovou činnost nějakých oddílů či organizací," osvětlil dále mluvčí.

Tradičně vysoká částka poputuje na kulturu. Organizace, spolky či jednotlivci obdrží sumu převyšující sedm set tisíc korun.

Na celkové pokrytí všech žádostí by však byla potřeba částka o milion vyšší.

„Vzhledem k tomuto faktu musely být částky žadatelů značně pokráceny. Komise při rozhodování přihlédla k faktu, zda se jedná o akci opakovanou, se zapojením místních organizací a spolků a s možností návštěvy co největšího počtu obyvatel města všech věkových kategorií," stojí v oficiálních materiálech města.

Příspěvků se tak dočká například Václav Vlasák a jeho divadlo, kapela Traktor a jejich květnový open air koncert či třetí ročník Letiště festivalu.

Více než tři sta tisíc korun obdrží Sokol Hranice. O špatném stavu hranické sokolovny se hovoří již řadu let.

Po nedávné rekonstrukci pódia a prostor takzvaného „pekla" pod ním, by tak nyní měla přijít na řadu výměna osvětlení, oprava podlah a také dovybavení šaten. Ještě o sto tisíc korun více dostane Sokol Drahotuše.

Město přislíbilo finanční podporu v celkové výši téměř pět a půl milionu korun. Přesné rozdělení jednotlivých částek mezi konkrétní žadatele mohou zájemci najít na stránkách města.

David Král