„Architekt je vybrán, je jím Marek Wajsar z Červeného Kostelce. Nový městský architekt již dokonce pracuje,“ uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

„Momentálně se ale ještě upřesňují některé záležitosti. Například kdy přesně bude do Hranic jezdit a další technické věci,“ doplnil mluvčí.

Nový městský architekt přiznává, že první týdny jeho působení byly především o seznámení se se zdejším prostředím a způsobem práce.

„Ve funkci jsem od 1. září. Ze začátku šlo samozřejmě hlavně o to, se trochu porozhlédnout a ujasnit si, jakým způsobem budeme s kolegy a s vedením města vlastně spolupracovat,“ řekl Marek Wajsar.

Nyní se již však architekt ze severovýchodních Čech ponořil do přípravy nových projektů.

„Centrum města je reprezentativní, pěkné, nicméně většina lidí žije na sídlištích, takže především tam bych očekával, že se nyní soustředí hlavní pozornost. Takže jedna z věcí, které se teď připravují je například revitalizace sídliště Jaslo,“ prozradil.

„Také jsme začali pracovat na vymezení pozemků pro rodinné domy Pod Hůrkou a u Kostelíčka. Tam by se měly připravovat územní studie, které by oblast odblokovaly, aby se tam mohlo stavět podle nějakého uceleného konceptu,“ přednesl Marek Wajsar další z plánů.

S pozicí městského architekta přišlo město teprve v loňském roce. Přesto se za tak krátkou dobu ve funkci, která předpokládá dlouhodobou a kontinuální práci, stihli vystřídat již dva lidé.

„My jsme funkci městského architekta zaváděli v loňském roce a ta funkce se osvědčila. Marek Kuchta, který byl městským architektem, přešel na vedoucího odboru Rozvoje města a místo se tedy uvolnilo,“ vysvětlil mluvčí Petr Bakovský poměrně rychlou změnu. (kra)

Autor: David Král