„Vzhledem k tomu, že dochází k postupné digitalizaci televizního vysílání, rozhodli jsme se vypovědět současnou smlouvu s TV Morava,“ sdělil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Podle něj i podle jednatelky televize se jedná o jediný důvod. Se vzájemnou spoluprácí panuje z obou stran jinak spokojenost.

„Musím potvrdit, že jsme výpověď obdrželi. Opravdu jediným důvodem je přechod na digitalizaci od listopadu letošního roku,“ doplnila jednatelka televize Magdalena Veselá.

Televizní signál se v Hranicích šíří třemi způsoby. Přes vysílač umístěný na hotelu Cementář, kabelovou televizí a po internetu. Kamen úrazu je právě v signálu přes Cementář, protože ten je v současné době analogový.

Bude výběrové řízení?

A úkolem číslo jedna je, aby se i signál z vysílače na hotelu k divákům ve městě a okolí dostal. Proto v současné době mezi televizí i městem probíhají intenzivní jednání o další možné spolupráci.

„Je pravda, že se další spolupráce s TV Morava nezříkáme, ale stejně tak se nezříkáme ani spolupráce s nikým jiným,“ poznamenal Petr Bakovský.

Že jednání o další spolupráci opravdu probíhají potvrdila i druhá strana.

„S městem jsme smluvní partneři a proto i v současné době intenzivně se zástupci Hranic jednáme o možnosti další spolupráce,“ informovala Magdalena Veselá.

Ve městě uvažují i o vypsání výběrového řízení, kde by případného provozovatele vysílání zástupci radnice vybrali. Pokud by k němu došlo, zapojila by se do něj i TV Morava.

„Samozřejmě, že pokud bude vypsáno výběrové řízení, tak se ho zúčastníme,“ řekla na závěr jednatelka TV Morava Magdalena Veselá.

Jistota: analog skončí na podzim

Vysílání pro televizní společnost připravovala Gate Television prostřednictvím svého kameramana a reportérky.

„Je pravda, že my vysílání pro TV Morava vyrábíme,“ uvedl kameraman Gate Televison Vlastimil Mach.

Pokud jde o něj, rád by v započaté práci, kterou provádí už sedm let, pokračoval.

„Práce nás baví. V současné době nám ale nezbývá nic jiného než vše sledovat a čekat, jak se situace bude vyvíjet dál,“ doplnil Vlastimil Mach.

Jak vše dopadne není jasné. Vše je už teď závislé na jednáních, případně na výsledku výběrového řízení. Jedinou jistotou je, že v listopadu letošního roku analogové vysílání v Olomouckém kraji skončí a tím pádem skončí i v Hranicích a okolí.