Kvůli koronakrizi a schválení kontroverzního „daňového balíčku“ Poslaneckou sněmovnou na to zřejmě nebude mít město peníze.

Participativní rozpočet spustilo město Hranice v minulém roce poprvé. Hraničtí občané mohli navrhovat a následně prostřednictvím hlasování vybírat, na který projekt půjde milion korun z městské kasy.

Prvním „vítězem“ participativního rozpočtu se stalo nové hřiště na plážový volejbal na místní plovárně. Dva beach volejbalové kurty by měly být dokončeny do konce letošního roku.

Participativní rozpočet vyhlásilo město i v tomto roce. Vzhledem k tomu, že se kvůli koronavirové krizi očekává enormní propad příjmů městského rozpočtu, jej však zastupitelé minulý měsíc zrušili.

„Zastupitelstvo pozastavilo také vyhlášení participativního rozpočtu v roce 2021 pro rok 2022 s tím, že další participativní rozpočet bude vyhlášen až poté, co budou stabilizovány příjmy města,“ informoval mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Letos město od občanů obdrželo tři návrhy. První projekt nesl název Barevné zahrady s věnováním. Podle něj by měli lidé ve stanovené lokalitě možnost vysadit strom, který by věnovali blízkému člověku.

Dalším návrhem byla rekonstrukce chodníku v Alešově ulici.

„Zde město nezávisle na tomto návrhu již zpracovává projektovou dokumentaci na jeho rekonstrukci a hodlá zažádat o dotaci na financování této akce,“ doplnil Petr Bakovský.

Jako třetí doputoval na radnici návrh na opravu kanalizace k odvodu povrchových vod v zahrádkářské kolonii Pod křivým. Ta byla letos v říjnu opět zasažena velkou vodou.

Jak však uvedl již dříve starosta Jiří Kudláček, toto řešení podle radnice lokalitě Pod Křivým při povodňové situaci nepomůže.