Tradiční akce, která každý rok láká děti na poslední hrátky před začátkem školních povinností, proběhla v areálu u budovy Domečku. K příjemnému odpoledni venku hrála hudba a děti si bohatý program opravdu užívaly.

„Vítáme dnes tady s dětmi příchod nového školního roku. Tato akce je tradiční, snažíme se, aby měly děti ještě možnost se vyřádit, než jim začne výuka ve škole. Připravili jsme pro ně skákací hrad, trampolínu, laserovou střelnici, opičí dráhy, koloběžku. Přijely k nám dokonce zdravotnice z Červeného kříže. O všechny stanoviště byl obrovský zájem, začali jsme v deset a od té doby jsme se ještě nezastavily. Jsme rádi, že akce vyšla a že splnila účel, pro který jsme ji s kolegy organizovali," řekla Jana Malátková z Domu dětí a mládeže Hranice.

Zábavné odpoledne si děti mohly užívat až do tří hodin. Za celý den se v areálu vystřídalo několik desítek malých školáků i předškoláků.

„Jsem tu už od desíti hodin, přišla jsem hned ze školy. Nejvíc mě baví koloběžky, na každém stanovišti dostaneme bonbón. O tom, že se tahle akce bude konat, jsem se dozvěděla na počítači," svěřila se osmiletá Radka Schubertová z Hranic.

Lucie Bradová