Pracovnice této příspěvkové organizace připravily pro děti, které by jinak zůstaly doma samotné, spoustu pohybových aktivit, zajímavých soutěží a různých praktických či výtvarných činností. Děti se tak mohou místo domácího sezení u televize nebo počítače mnohému přiučit.

„Tábor je určený spíše pro mladší kategorii, to znamená pro děti od první do páté třídy. Chceme tak během jarních prázdnin ulevit rodičům, kteří samozřejmě chodí do práce. Od půl osmé do šestnácti se jim tak o dítě postaráme,“ řekla pedagogická pracovnice Domu dětí a mládeže Hranice Lenka Fedorová.

Program v Domečku je pro děti od pondělí do pátku velice variabilní.

„Střídáme se po dvou, takže děti budou s různými vedoucími a budou mít i jiné činnosti. V pondělí tak měly například výtvarnou činnost, ve středu je čeká sportovní dopoledne, ve čtvrtek se seznámí s lesnictvím. Myslím, že program bude bohatý a co nejpestřejší. Děti by měly přijít do styku s různými činnostmi a technikami,“ dodala Fedorová.

Počet dětí, které rodiče do jarního příměstského tábora přihlásili, se prý různí. „Maximálně jich máme čtrnáct, ale třeba v pátek jen jedenáct. Jarní příměstské tábory se každoročně pohybují zhruba v těchto číslech,“ řekla Fedorová.

Děti se v pondělí odpoledne kromě pracovních dovedností mohly pochlubit také výrobky, které během dne ze stavebnic postavily

„Netrvalo nám to dlouho, ve dvou jsme jeřáb měli za patnáct minut hotový,“ řekl například desetiletý Filip, který chodí už do páté třídy.

Kromě jarního příměstského tábora organizuje hranický Domeček také podobnou akci v průběhu letních prázdnin, o kterou je podle slov pedagožky Fedorové ještě větší zájem.

„Letní tábor je naprosto vytížený. Většinou máme na starost pětadvacet nebo sedmadvacet dětí. V takovém případě je rozdělíme na několik pracovních skupinek, takže se vystřídají u tří nebo tři čtyř stanovišť. Osobně mám ale radši práci v menší skupince,“ uzavřela pedagogická pracovnice Lenka Fedorová.