Celkem tři tisíce dvě stě návštěvníků si nenechalo ujít ve středu 27. června Hranické hry bez hranic, které se už tradičně konají před koncem školního roku v areálu kasáren generála Zahálky v Hranicích. Letos už po devatenácté.

Velkolepou přehlídku vojenské, policejní, hasičské a záchranné činnosti a techniky si nenechali ujít především školáci a děti ze všech škol a mateřinek v Hranicích a okolí. Věhlas této akce už ale překročil i hranice regionu a sjíždějí se sem lidé téměř z půlky Moravy.

„Zájem nás velice těší, máme tu autobus z od Otrokovic nebo i z Havířova. Snažíme se představit statické i dynamické ukázky činnosti nejen vojáků ale všech složek, se kterými spolupracujeme,“ přiblížil pochvaloval si mluvčí 71. mechanizovaného praporu v Hranicích Radek Hampl.

Při některých ukázkách se dětem doslova tajil dech. Nejvíce asi zaujal všechny přítomné zásah při požáru auta nebo ukázky boje z blízka.

„Moc se nám líbily ty zásahy policistů, ty byly odvážné. Super byly taky ty zbraně,“ shodli se s nadšením Dominik, Radek, Filip a Adam ze 4.D Základní školy 1. máje v Hranicích, kteří na tuto akci chodí s celou třídou pravidelně.

Po celé dopoledne byl připraven bohatý program. Děti si mohly vyzkoušet lezení na trenažéru, sestavování portrétu pachatele, laserovou střelnice či snímání otisku prstů. Mezi oblíbené atrakce patří i horolezecká stěna Jakub a fronta nadšenců stála i na aquazorbing.

Především kluky zaujala prohlídka zbraní, v obležení byla také technika a vybavení nejen Armády České republiky ale také Policie České republiky, Městské policie, Hasičského záchranného sboru i dobrovolných hasičů, Vojenské policie a Zdravotnické záchranné služba.

Aby vše klaplo na jedničku, podílelo se na organizaci středeční akce na dvě stovky vojáků, hasičů, policistů a záchranářů. „Příští rok nás čeká dvacátý ročník. Věříme, že bude stejně úspěšný jako letos,“ dodal Radek Hampl. (mat)