Do téměř zaplněné sokolovny zavítala i paní Hana D., která odcházela s úsměvem na tváři.

„Děti mě úplně dostaly. Nechtěla jsem sem jít a udělala jsem dobře, že jsem se přemohla. Mrazilo mě po těle a samovolně mi tekly slzy. Byl to úžasný zážitek," pověděla po vystoupení.

Děj všechny přenesl do doby narození slavné francouzské šansoniérky Edith Piaf, která sice byla malá postavou, ale velká hlasem i svým životem.

Choreografce Kamile Martínkové se podařilo díky černobílým dobovým fotografiím a kostýmům.

Právě fotografie promítané na plátně za tanečníky posouvaly děj dopředu. V mezidějství vždy vystoupil Martin Foltýnek a zahrál na harmoniku.

Z některých scén doslova mrazilo. Například scéna, kdy se Edith dozví o smrti své malé dcery, se doslova zaryla pod kůži.

Obě představitelky Edith Piaf, mladá Barbora Kubešová i starší Julie Bakovská, byly ve svých rolích velmi přesvědčivé.

Všichni, kdo se podíleli na vystoupení, podali téměř profesionální výkon, a je s podivem, že šlo především o nadšené tatínky a maminky a zapálené žáky zušky, které baví tanec.

Nad celým projektem pak všichni strávili více než dva tisíce hodin.

Diváci jejich úsilí ocenili v průběhu děje potleskem i nadšenými ovacemi.

Děvčata plakala dojetím

Z řad se ozývalo obdivné: Dobrý. Téměř hodinové představení ukončila asi nejznámější píseň i s titulky Non, je ne regrette rien, nebo-li Ne, ničeho nelituji. Během ní se představili na pódiu všichni účinkující.

Malí umělci se dočkali asi největšího uznání ve formě stading ovations, potlesku ve stoje.

To samozřejmě mnohé nenechalo klidné a děvčata se rozplakala dojetím a průchod slzám dala i žena, která je za celý tento počin zodpovědná, Kamila Martínková.

„Nebýt těchto lidí, kteří mi pomáhali, tak by se to nemohlo povést. Teď ze mě padla veškerá nervozita. Bylo to naprosto úžasné a mám z toho všeho krásné pocity," zhodnotila učitelka tance.

Tohle jsme nikdo nečekal

Jak Barbora Kubešová, tak Julie Bakovská, nezakrývaly své pohnutí a plakaly.

„Jsem celá vyklepaná. Před vystoupením jsem měla trému, ale při tanci jsem se snažila si to užívat, a to se nakonec povedlo. A úplně mě dostalo, že nám publikum tleskalo ve stoje, tohle jsme opravdu nikdo nečekal," pověděla po svém vystoupení Julie Bakovská a Barbora Kubešová souhlasně kývala hlavou.

„Bylo to skvělé, jsem z toho vždy dojatá," svěřila se mladá Edith Piaf se slzami v očích.

Ti, kteří vystoupení nestihli, si na něj budou muset počkat do 19. prosince, kdy uběhne přesně sto let od narození šansoniérky Edith Piaf, a při té příležitosti vystoupí tanečníci ještě jednou v hranické sokolovně.