V rámci hry budou mít děti za úkol převtělit se do rolí tajných agentů a pomoct hrdince Victory zastavit roboty, kteří získali virus, jímž chtějí ovládnout svět.

Děti a jejich rodiče mohou v hranickém infocentru od 1. července do 28. srpna získat hrací kartu s tajenkou. Po jejím vyluštění a sdělení odpovědi personálu získají heslo do agentské odbornosti Architektura.

„Česká televize oslovila informační centra po celé republice. Z těch, které měly zájem se do akce zapojit, následně produkce vybrala zhruba čtyřicet návštěvnicky nejatraktivnějších míst," řekla Lenka Dočkálková z hranického informačního centra.

Zastavte roboty navazuje na online hru DIV, kterou mohou zájemci najít na webu decko.cz/div.

Její letní varianta má za úkol vybídnout děti k aktivnímu trávení volného času na čerstvém vzduchu.

Zároveň organizátoři doufají, že se malý agenti dozvědí zajímavosti o svém městě i o místech, která o prázdninách navštíví.

Na webových stránkách ČT je umístěna mapa s vyznačenými herními stanovišti. K úspěchu v prázdninové hře budou soutěžící potřebovat získat alespoň tři herní kódy.

Ty mohou získat návštěvou právě vyznačených stanovišť. Jedná se například o vybrané hrady, skanzeny, koupaliště, zoologické zahrady či muzea.

Trasa v Hranicích má být podle tvůrců soutěže jednoduchá. Trvá zhruba hodinu a je vhodná i pro rodiny s kočárky.

David Král