Děti si mohly vyzkoušet také tematické soutěže jako hod granátem na cíl či střelbu na trenažéru.

Vrcholy programu představoval nízký přelet stíhacích letounů JAS-39 Gripen a start vrtulníku MI 171.

V rámci již 17. ročníku Hranických her bez Hranic byly pro veřejnost připraveny statické ukázky techniky a výzbroje všech zúčastněných složek. Nechyběly však ani dynamické ukázky z jejich činnosti. Návštěvníci tak mohli být svědky počínání vojáků při minometném přepadu či základních postupů u boje z blízka.

„Mezi oblíbené atrakce tradičně patří možnost vyzkoušet si lezeckou stěnu JAKUB pod dohledem instruktora, nebo střelbu airsoftovými zbraněmi či vzduchovkami. Stejně jako v minulých letech probíhá soutěž mezi základními školami z Hranic a blízkého okolí v disciplínách s vojenskou tématikou jako je hod granátem na cíl, šplh na tyči, běh v písku, oblékání protichemických prostředků či dráha bojovníka," uvedl tiskový mluvčí 7. mechanizované brigády Radek Hampl.

„Je to tady super, moc se mi to líbí. Hlavně průlet stíhaček byl parádní. Ale i ostatní věci jsou dobré," řekl jeden z dětských návštěvníků Dan Cinna.

Vojenská posádka uspořádala akci ve spolupráci s Městem Hranice, městskou, státní i vojenskou policií, Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje a Zdravotnickou záchrannou službou Olomouckého kraje.

David Král