A to jak z hlediska počasí, tak i návštěvnosti.

„Hodnotíme to velice pozitivně. S koncerty i zájmem o ně jsme naprosto spokojeni a i podle ohlasů, které se k nám dostaly, se akce veřejnosti líbila. Velký vliv na úspěšnost akce má počasí, které nám tentokrát přálo," potvrdil Martin Kapek, dramaturg Městského kulturního zařízení v Hranicích, které koncerty každoročně organizuje.

Dějištěm jednotlivých vystoupení byl vedle travnatého prostranství u renesančního zámku také hranický park Sady Československých legií.

Přestože park se nenachází přímo v centru Hranic, lidé si našli cestu i na tamní koncert Martina Maxy a mnoho zájemců si nenechalo ujít ani hudební pořad pro děti s názvem Pískomil se vrací.

„Myslím, že Hranické kulturní léto bylo velice kompaktním projektem, v němž si každý našel to svoje. Více lidí samozřejmě navštívilo prostor u zámku. Zatímco do parku jdou lidé cíleně kvůli koncertu, vystoupení u zámku si mnohdy člověk přijde poslechnout, aniž by o pořádání akce předem věděl. Vstup na akci byl zadarmo, takže přesná čísla o návštěvách nemáme. Ale na každý ze sedmi koncertů se přišly podívat stovky lidí," doplnil dramaturg.

Přestože dojmy právě skončeného Hranického kulturního léta, které trvalo od 13. července do 10. srpna, jsou ještě velice čerstvé, organizátoři už nyní přemýšlejí nad příštím ročníkem.

„Samozřejmě už uvažuju o tom, kdo by mohl do Hranic dorazit za rok. Máme nějaké tipy, ale konkrétní ještě nebudu," uzavřel Martin Kapek.