Program, který tady zpestřuje prázdninová odpoledne již několikátým rokem, se i letos dočká svého opakování. Hned na dvou místech města si tak lidé mohou přijít odpočinout a poslechnout vystoupení nejrůznějších interpretů.

„Každý rok se snažím, aby byly koncerty pestré a vybrali si jak malí, tak dospělí. Nechci, aby byl celý program zaměřený jen pro jednu skupinu," vysvětlil dramaturg Martin Kapek.

V rámci Kulturního léta se tak diváci mohou přijít podívat na vystoupení přerovského skladatele a hudebníka Jaroslava Wykrenta, mladého zpěváka Adama Myšíka anebo jazzový F-Dur Jazzband.

„Většinou celý rok chodím a poslouchám lidi. Říkají mi, co se jim líbí a program je tak tedy především složený z jejich vlastního výběru," podotknul Martin Kapek.

Tentokrát se organizátor rozhodl využít pro akci i jiné místo, ke stávajícím Sadům Československých legií přibudou nově koncerty v Zámecké zahradě. Zrekonstruovaný prostor se tak stane dějištěm většiny koncertů.

„V rámci zahrady mohou návštěvníci využít i bar nebo třeba prolézačky pro děti. Jediná nevýhoda je ta, že koncerty se na pódiu za špatného počasí bohužel nebudou moci uskutečnit," podotknul pořadatel.

Před některými z koncertů vystoupí také výherci dětské pěvecké soutěže Pop Nota, kterou pořádá hranická základní škola. Děti tak dostanou možnost zpívat před velkým publikem.

„Chtěli jsme dát prostor i těm nejmenším. Myslím, že předskakovat koncertům známých zpěváků může být pro ně velkým zážitkem," dodal Martin Kapek. (vv)

Program:

22. července, 16.00 – Jaroslav Wykrent (Zámecká zahrada)

26. července, 16.00 – Gipsy.cz (Zámecká zahrada)

29. července, 16.00 – Adam Mišík (Zámecká zahrada)

2. srpna, 16.00 – F-Dur Jazzband (Sady Čs. legií)

9. srpna, 16.00 – Martha & Tena Elefteriadu (Sady Čs. legií)