„Máme skoro na chlup stejné číslo jako v roce 2018. Má to smysl. Jen díky vám začne Letní kino od příštího roku procházet postupnou rekonstrukcí a jen díky vám jsme obhájili druhé místo v ČR,“ stojí v poděkování návštěvníkům na oficiálním facebookovém profilu Letního kina.

Ve zmíněném roce 2018, který byl pro zdejší kino rekordní, zavítalo do jeho útrob 10198 filmových fanoušků. Dva roky po sobě se tak může místní „letňák“ pochlubit druhou nejvyšší návštěvností v celé České republice.

Právě vysoká návštěvnost letního kina je jedním z důvodů, proč zastupitelé loni v červnu posvětili jeho celkovou opravu. Celkové rekonstrukce se tak hranické letní kino dočká vůbec poprvé ve své více než padesátileté historii.

Ve špatném stavu jsou staré dřevěné lavičky, pódium, asfaltový povrch i toalety. Chybí také jakékoliv zázemí pro případné vystupující.

„Tento prostor má se svou kapacitou 1250 míst obrovský potenciál. Nejedná se pouze o promítání filmů, ale i o nejrůznější koncerty, festivaly či divadelní představení. Proto je pro nás jeho rekonstrukce důležitá,“ vyjádřil se k připravované regeneraci již dříve 1. místostarosta Vladimír Juračka.