„Hranické kulturní léto bude od 23. července do 17. srpna téměř každou sobotu a středu,“ informovala Jana Černá z oddělení kultury, tělovýchovy a cestovního ruchu na hranické radnici.

Hlavním lákadlem akce je skupina Fleret, která zahraje závěrečný den. Součástí kulturního léta bude i květnové vystoupení hranických skupin v letním kině, kde se představí devět místních hudebních uskupení.

Evropské jazzové dny

Druhým opěrným bodem kulturního plánu na letošní rok jsou Evropské jazzové dny, které jsou na programu ještě dříve. Proběhnou uprostřed dubna, od patnáctého do dvaadvacátého. „Během celého týdne vystoupí zpěváci a skupiny nejen z České republiky, ale i z Polska, Slovenska, Francie nebo Ukrajiny,“ doplnila Jana Černá.

Pro každého kdo navštíví Hranice je připravena i spousta dalších akcí jako je například Muzejní noc 10. června nebo Noc kostelů, která proběhne koncem května.

„Akcí pořádáme velké množství. Jejich přesný rozpis od května do září je k dispozici u pracovnic Městského informačního centra,“ doplnila Jana Černá.

Na kolo i na plovárnu

Spoustu akcí město připravilo i pro sportumilovné návštěvníky i stálé obyvatele Hranic. Kromě klasické projížďky po Cyklostezce Bečva nebo návštěvy místní plovárny přicházíletos opět s několika zajímavými akcemi. Jednou z nich je společný cyklistický výlet po stopách využívání vodní a větrné energie.

„Zajímavostí je i trasa Šela maratonu, který letos povede více po místních částech Hranic,“ řekla Jana Černá z oddělení kultury, tělovýchovy a cestovního ruchu v Hranicích.

Možností pro kulturní i sportovní vyžití budou mít návštěvníci i obyvatelé Hranic několik. Teď už zbývá jen věřit, že turistickou sezonu nenaruší a nepokazí stejně jako v loňském roce povodně.