„Víceméně se to už stalo tradicí. Jezdím sem každý rok. Už jsem byl minulý týden u čtvrťáků a třeťáků. Moc se mi tu líbí. Výborný kolektiv, skvělé paní učitelky. Ta práce je opravdu milá a úžasná," popsal své dojmy Lubomír Dostál, který už působil v Havířově, Hodoníně, Olomouci, Ostravě, na Zlínsku i Pardubicko. V úterý 14. dubna stihl navštívit všechny čtyři první třídy.

Svým vystupováním i malováním si získal všechny prvňáčky. Hodina měla šmrnc a nikdo se nenudil.

Třídní učitelka 1.A Radka Herdová pověděla, že výtvarná hodina má vynikající ohlas. Ona sama se přidala k výtvarné tvorbě.

„Pan malíř je zde už potřetí. Dětem i nám se to moc líbí. Přece jen ta hodina je jiná, netradiční a pro děti je to zajímavější. Pokaždé má připravený jiný program a na začátku hodiny vždy nechá vybrat, co budeme malovat," uvedla s úsměvem učitelka.

Její slova potvrdila i prvňačka Lucie. „Malovali jsme pejska, krokodýla, lachtana, sovu, kočku a mývala. Nejvíc mi šel lachtan. Pan malíř byl dobrý a tak trochu srandovní. Dokonce mi řekl, že jsem sovu dělala moc hezky," usmívala se spokojeně Lucie Románková.

Během jedné pětačtyřiceti­minutové hodiny oslovoval své malé žáky malíři. Když potom zazvonilo, zaznělo třídou jen smutné „né". Ale paní učitelka všem slíbila, že příští rok si malíře pozvou zase, což holky a kluky nakonec uklidnilo. Už teď se těší na další lekce.