Základní a mateřská škola Struhlovsko se dočká mnohého nového.

Zateplení a nová střecha včetně kanalizačních odvodů dešťové vody v Mateřské školce Klíček vyjde na 2,5 milionu.

„Práce započaly v červnu finišovat se bude na konci srpna. Dále by se měla dodělávat dětská zahrada v přírodním stylu u obou mateřských škol, což trvá téměř rok a mělo by se také končit k 31. srpnu," upřesnil ředitel školy Radomír Macháň.

Na tuto zahradu dostala škola dotaci z ministerstva životního prostředí a bude stát necelé čtyři miliony korun.

„Konkrétně jde o úpravu obou hřišť jak před základní školou, tak kolem budovy Mateřské školky Klíček. Děti se mohou těšit na jurtu, variabilní bludiště, vrbové tunely a různé skrýše a úkryty plus bylinkové záhonky s bobulovitými keřy," vyjmenoval ředitel Základní školy Struhlovsko.

„Teď se na zahradě dělá velký vál, akátové tunely, skluzavka a mnoho zajímavých věcí, které se běžně nevidí. Další zajímavostí bude i koloběh vody o šestimetrovém průměru na vyvýšeném kopci, blátoviště a mlhoviště. Děti nazují gumáky a půjdou si pohrát do blátoviště, poté se proběhnou mlhovištěm, aby se zase umyly," pověděl se smíchem ředitel Radomír Macháň.

1.máje: nové osvětlení a obložení

Základní škola 1. máje se pro změnu dočkala zbrusu nového multifunkčního sportovního hřiště.

„Teď už se dodělávají poslední úpravy, jinak je to víceméně hotové. Jde o drobnosti jako je usazení brány, převezení suti a řádného zatravnění. Děti vyběhnout na hřiště bohužel v červnu nestihly," povzdechl si ředitel školy Ivan Straka s tím, že na prvním stupni se navíc finišuje s poslední částí elektroosvětlení a na druhém stupni bude zářit nové dřevěné obložení.

„Opravy nás vyjdou něco přes sto tisíc z rozpočtu školy," pověděl. Hřiště stálo celkem 8,6 milionu korun.

Šromotovo: teplá voda do tříd

Ani Základní a mateřská škola Šromotovo není v létě pozadu.

„Na naší škole se právě rekonstruuje odpad a rozvod vody na budově prvního stupně. Do všech tříd a kabinetů budou natažené nové vodovodní trubky s tím, že ve všech třídách bude zavedená teplá voda, nová umyvadla a nové obložení," pověděl Radomír Habermann a dodal, že práce začaly během školního roku vždy po výuce, plně se rozběhly 1. července. Tento projekt vyjde na 2,8 milionu korun.

„Pevně věřím, že 20. srpna by firma měla skončit s rekonstrukcí v budově. Pak máme týden na to, abychom vše uklidili a připravili se na nový školní rok," zakončil ředitel ZŠ a MŠ Šromotovo.