„Budeme měnit plynovou kotelnu v přístavbě budovy a potom plánujeme klasické malování a drobnou údržbu. Rozpočet máme zhruba 250 tisíc korun,“ informoval ředitel hranického gymnázia Radovan Langer.

Na Střední lesnické škole Hranice zase bude probíhat o prázdninách třetí etapa rekonstrukce elektroinstalace v historické budově, která bude stát 300 tisíc korun.

Dále by se měla, podle ekonomky školy Blanky Bláhové, po prázdninách opravit kanalizace a upravit povrch dvoru v Domově mládeže s investicí 1,8 milionu korun.

Opravy malé i velké

Jednou ze škol, které plánují větší prázdninové opravy je ZŠ a MŠ Šromotovo, kde budou dvě zásadní akce.

„Jednou je rekonstrukce rozvodů vody a kanalizace v budově druhého stupně. Je to již třetí etapa. V minulých letech se dělala budova prvního stupně a školní jídelna,“ popsal opravy ředitel Radomír Habermann.

Investice by se měla pohybovat mezi dvěma až dvěma a půl miliony korun.

Tím zde ale opravy nekončí. Chystá se i výměna sportovního povrchu na hřišti a nástřiku běžeckého oválu. Realizovat by se měla akce v srpnu.

Další opravy se chystají na Základní škole 1. máje, ve které se obnoví obložení a opraví staré podlahy ve třídách. Obě investice budou činit zhruba sto tisíc korun.

Přes půl milionu korun investují i v drahotušské mateřské škole. Opraví tam kotelnu.

Střední průmyslová škola Hranice chystá nové podlahy, osvětlení a také bude malovat, celkově za čtyři sta tisíc.

„Na konci června jsme dokončili nové kotelny v dílnách, což byla investice za téměř pět milionů korun,“ řekl ředitel Ivan Doležel.

Nelehké stěhování

Nejvypjatější situaci o prázdninách má Střední zdravotnická škola Hranice společně se ZŠ a MŠ Nová. Tyto školy si totiž vymění budovy.

Zdravotnických studentů přibylo, i kvůli uzavření odloučeného pracoviště v Přerově, a škola tak potřebuje více prostoru.

„Věřím, že stěhování stihneme v pohodě. Musíme, protože tomu obětujeme čas dovolených a i vyučující počítají s tím, že o prázdninách budou chodit. Plánujeme všechno tak, abychom 4. září nastoupili do školy,“ řekla ředitelka Střední zdravotnické školy Hana Čamborová.

Upravovat prostory ale nijak nebudou, na to nemají finance. Všechno se podle ředitelky bude řešit postupně.