Hlavním dějištěm Hranických slavností se stala Zámecká zahrada, první návštěvníky zde těsně po poledni přivítal místostarosta Hranic Vladimír Juračka.

„Slavnosti nesou podtitul Dovolená ve městě. Trávit dovolenou ve městě, není úplně běžné. Když jde ale o tak hezké město jako jsou Hranice, tak to nemusí být úplně špatný nápad.“

V té době už probíhala část programu situovaná na náměstí, kde si přišly na své hlavně děti. Vyzkoušet si zde mohly třeba dřevěný šlapací vláček, obří kuličkovou dráhu nebo malování na obličej. Velký zájem projevili návštěvníci zejména o projížďky ve šlapací rikši.

Zatímco na náměstí tedy trávili lidé čas aktivně, na prostranství vedle zámku si mohli trochu dáchnout. V parném dni zde pro ně byla připravena relaxační zóna s letními drinky, lehátky i jedním maxilehátkem.

V Zámecké zahradě patřil odpolední program kapele Docuku, historické módní přehlídce a divadelnímu představení Dobrodružství na ostrově Čičidžuma. Hru z dílny zlínského Divadla Scéna ocenili zejména dětští návštěvníci, kterých se na trávníku pod pódiem sešlo několik desítek. V podvečer se pak představila kapela České srdce.

Praskat ve švech však začaly podzámecké prostory až s blížícím se vystoupením Mňágy a Žďorp.

„Vůbec jsem si neuvědomila, kolik písniček od Mňágy vlastně znám a jak jsou super. Nečekala jsem, že ten koncert bude až tak dobrý,“ svěřila se jedna z návštěvnic a vyjádřila tak pocity nadšené většiny.

Snad se podobných interpretů dočkáme i na dalších akcích pořádaných městem. Zcela zaplněná Zámecká zahrada je totiž důkazem, že když zvučné jméno nabízí kvalitní hudební materiál, tak to lidé dokáží ocenit.