Ten si prošel všechny školy od sklepů až po půdy, pořídil zde desítky snímků a ty pak předložil zastupitelům. „Rozbitá okna, poničené fasády, provlhlé zdivo, nahnilé trámy a okna, nedostačující prostory, nevyhovující počet i stav sociálních zařízení a šaten – tak vypadají školy ve městě,“ konstatoval Zdeněk Špiřík při své prezentaci.

„My se potýkáme se špatným stavem červené budovy. Na děti tam teče, kvůli špatné tepelné izolaci tam v zimě mrznou, v létě je zase trápí vedro, okna hrozí, že vypadnou, když se s nimi bude manipulovat,“ potvrdila jeho slova ředitelka Základní školy 1. máje Alena Šťastná.

Zdeněk Špiřík poukázal také na to, že v jiných obcích je pro děti i kantory vytvořeno příjemnější prostředí. Jako příklad uvedl školy v Kelči a v Bělotíně. „Navrhuji zpracovat návrh řešení této situace,“ doporučil zastupitel Zdeněk Špiřík.

„Návrh se v současné době zpracovává,“ odpověděla místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost). Zdeněk Špiřík totiž už před časem diskusi o stavu budov místních škol a jejich vybavenosti vyprovokoval.

Podle odhadu místostarostky bude třeba do budov základních škol investovat zhruba 40 milionů korun. „Ředitelům škol bylo uloženo popsat stávající stav a navrhnout opatření, která považují za nezbytná. Měli udělat odhad investičních nákladů, chtěli jsme i časový nástin. Některé věci jsou v havarijním stavu a musí být okamžitě řešeny, dodala Ondriášová. Materiálem se podle jejích slov budou dnes, v úterý 2. října,zabývat radní.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika