„Odhlasovali jste paskvil…“ Vladimír Juračka, zastupitel

 

Diskuzi otevřel Vladimír Juračka (Hranice 2000), který prozradil, že ho při čtení materiálu napadlo, zda se předkladatel nezbláznil. „Odhlasovali jste paskvil, ale protože jste disciplinovaní, tak jste to odhlasovali,“ řekl radním.

Převést do češtiny

Obdobný názor zastával zastupitel Radovan Langer. „Pokud bychom tento materiál dali na vědomí občanům v Hranicích, těžko se v tom bude někdo orientovat. Navrhuji jej přepracovat do srozumitelné češtiny,“ uvedl mimo jiné Radovan Langer.

Zastupitel Vojtěch Zima (ČSSD) charakterizoval atmosféru probíhající diskuze politiků jako nedobrou.

Není to atraktivní materiál

Podle Jiřího Haši (KDU–ČSL), který se vrátil k tématu, tedy ke kvalitě dokumentu, se na první pohled nejedná o atraktivní materiál. „Vladimír Juračka ví, že takto se materiály zpracovávají. Za jeho působení se takových dokumentů napsaly kilometry. Měl by k tomu být imunní,“ domníval se Jiří Haša.

Vladimír Juračka se ohradil tím, že materiál musí být srozumitelný. „Jestliže toto dostane vyučená žena z domácnosti, nebude tomu rozumět. Nerozumí tomu tady vysokoškoláci. Ten materiál je ke stažení z programu,“ řekl.

Adrenalin stoupá…

„Adrenalin stoupá, navrhuji ukončit rozpravu,“ vstoupil do diskuze politiků Radek Hlavinka (ODS). Ještě před schválením dokumentu poukázal na jeho zbytečnost zastupitel Miroslav Raindl (KSČM): „Zeptám se a hned si také odpovím. Co se stane, když nebudu dodržovat postup při řešení připomínek na zastupitelstvu? Nic. Stejně bude vyřešena…“

Diskutovaný materiál najdete na http://mesto-hranice.cz v pozvánce na 9. zasedání zastupitelstva, bod číslo 5.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika