Jste výrobce řemeslných, přírodních, zemědělských či potravinářských produktů z Moravské brány a Hranicka a jste hrdý na místo, kde žijete a tvoříte? Chcete se od konkurence odlišit značkou, která je zárukou kvality, místa původu, šetrnosti výroby k životnímu prostředí a velkého podílu ruční a duševní práce při výrobě? Zažádejte o značku Moravská brána regionální produkt.

Hrad Helfštýn přivítal umělecké kováře v rámci festivalu Hefaiston, 26. srpna 2023, Týn nad Bečvou.
Helfštýn je jedničkou mezi památkami. Loni na hrad zamířilo téměř 110 tisíc lidí

„MAS Hranicko vyhlašuje ve spolupráci s Asociací regionálních značek a partnerem Olomouckým krajem 11. výzvu k předkládání žádostí o udělení značky Moravská brána regionální produkt,“ informovala projektová manažerka MAS Hranicko Olga Vilímková. Uzávěrka pro podání žádostí žádostí je 29. února.

Víte o šikovném řemeslníkovi, zemědělci? Jste producent a máte zájem dozvědět se o značkách regionálních produktů více? Informace najdete na www.regionalni-znacky.cz/moravska-brana nebo www.regionhranicko.cz/moravskabrana.

Co značka může výrobcům přinést? „Propagaci výrobců a jejich výrobků, začlenění do Asociace regionálních značek, účast na prezentačních a prodejních akcích, trzích, jarmarcích a také spolupráci mezi výrobci, předávání zkušeností a dobré praxe,“ vyjmenovala Olga Vilímková.

Značení je podle projektové manažerky určeno jak návštěvníkům našeho regionu, kterým dovoluje objevovat region a užívat si jeho atmosféru novým netradičním způsobem, tak i obyvatelům, kteří mohou nákupem značených výrobků podporovat ‚své‘ místní výrobce.

„Certifikační komise se pak do čtyř týdnů sejde k hodnocení předložených žádostí, ale předtím obvykle navštíví její zástupci jednotlivé výrobce v jejich provozovně,“ upřesnila.

Slavnostní vyhlášení 23. ročníku akce Nejlepší sportovci roku 2022 v Hranicích, úterý 18. dubna 2023.
Hranice ocení sportovní úspěchy. Nominujte své favority do konce února

V minulosti získala ocenění Moravská brána regionální produkt® včelí farma Skalička za med a svíčky, rodinný pivovar Svatovar Lipník nad Bečvou, chléb z Potštátu, bramborová bábovka ze Zemědělského družstva v Partutovicích nebo čerstvý bílý sýr z Farmy Zdeňka v Porubě.

Kontakt pro další informace a bezplatné konzultace: MAS Hranicko z. s., Olga Vilímková, 731 456 266, e-mail: o.vilimkova@regionhranicko.cz.