Na téměř šest a půl tisících metrech čtverečních bude společnost vyrábět sedadla do automobilů a další sedadlové komponenty.

„Získaných prostor pro výrobu právě v CTParku Hranice si velmi ceníme, protože jsou stejně jako lokalita samotná plně v souladu s našimi požadavky. Pevně věříme, že zde nalezneme kvalitní a perspektivní zaměstnance,“ uvedl prezident společnosti DAS K. H. Kang.

O rozsáhlé výrobní prostory v hranickém CTParku nejevil dlouhou dobu nikdo žádný zájem. Nového investora se podařilo najít až po více než dvou letech.

„Je nám velkou ctí, že se nám podařilo přivést dalšího nájemce do CTParku Hranice. Doufáme, že se společnosti DAS v Hranicích bude dařit a vytvořením nových pracovních míst přispěje ke snížení nezaměstnanosti v regionu,“ uvedl generální ředitel společnosti CTP Remon Vos.

Šance pro lidi z regionu

Podle údajů úřadu práce se nezaměstnanost na Hranicku v současné době pohybuje okolo desetiprocentní hranice. Díky novému investorovi získá novou pracovní příležitost čtyřicet lidí.

„Podle mých informací bude společnost DAS přijímat pouze lidi z Hranicka,“ potvrdila pracovnice Crest Communications Jana Bakešová, která společnost CTP zastupuje na veřejnosti.

Přestože starostku Hranic Radku Ondriášovou o novém nájemci ještě nikdo neinformoval, i ona věří, že se zaslouží o zlepšení situace na trhu práce.

„Nově příchozí investor bývá často z obchodních důvodů opatrný a nedává informace dopředu k dispozici. Přesto si myslím, že společnost bude určitě potřebovat novou pracovní sílu. Pro lidi z Hranic a okolí je to dobrá příležitost,“ řekla Ondriášová.

DAS působí na trhu od roku 1987 a v současné době zaměstnává přes tisíc lidí v různých částech světa. Sedadla do aut, která budou tvořit hlavní náplň výroby, vznikají v souladu s nejnovějšími bezpečnostními normami.

Kdo v parku již působí?

V CTParku Hranice, který tvoří původní areál továrny na televizní obrazovky Philips, v současné době působí společnosti Etimex, Jyco a Mediglob. Etimex se specializuje na výrobu plastových systémů pro rozvod vody a vzduchu v automobilech i domácích spotřebičích. Podle informací zveřejněných na oficiálních internetových stránkách bude společnost Jyco, jež v CTParku vyrábí těsnící systémy do aut, na podzim rozjíždět novou výrobu. I to by mělo přinést nová pracovní místa.

Nedávno v CTParku zahájila provoz také česko-německá společnost Mediglobe zaměstnávající 160 lidí. Na ploše čtyři tisíce metrů čtverečních produkuje zdravotnické pomůcky pro různé lékařské obory.

IVETA PODEŠVOVÁ