Orchestr soutěžil v Zábřehu v kategorii do 45 členů a nad 16 let. Nejmladšímu z nich je teprve deset, nejstaršímu 25 let.

„Pro nás bylo vítězství velmi příjemným překvapením. Ve svém stávajícím složení hrajeme totiž teprve od září a většinou trvá rok, dva i tři, než se muzikanti sehrají a vytvoří kompaktní celek,“ uvedl umělecký vedoucí a dirigent orchestru Miroslav Smrčka.

Postupem do národního kola, které se ve dnech 7. až 9. května uskuteční v Letovicích, však pro členy orchestru nic nekončí.

„Do zkoušek teď musíme vložit maximum. V Letovicích už se totiž nebude jednat jen o reprezentaci školy nebo města, ale celého Olomoucka,“ podotkl Smrčka s tím, že spolu s nimi postoupily do národního kola ještě další dva orchestry z kraje.

„Jsem za to moc rád, protože orchestrů, které se této soutěže účastní, v posledních letech dost ubylo,“ řekl Smrčka a dodal, že v národním kole se mezi sebou většinou utkává kolem desíti formací. Před třemi lety získal orchestr v celostátním kole druhé místo a před šesti lety čtvrté. Soutěž má tříletou frekvenci.

Zatím největším úspěchem Velkého dechového orchestru z Hranic je umístění ve Zlatém pásmu a celkově pak na čtvrtém místě v mezinárodní soutěži dechových orchestrů v Ostravě v roce 2005, kde skončil na čtvrtém místě z dvanácti.