Dobrou zprávou je, že průběh u většiny pozitivně testovaných má v tuto chvíli lehčí nebo bezpříznakový průběh.

Vzhledem k tomu, že se onemocnění nevyhnulo také personálu žádá vedení domova o pomoc veřejnost.

V pondělí dopoledne bylo pozitivních sedm zaměstnanců domova seniorů. Momentálně probíhá kompletní testování, které může vyřadit ze hry další personál. Vedení domova se tak obrací na dobrovolníky.

„Testováním momentálně prochází veškerý personál, obáváme se tak, že pozitivních zaměstnanců ještě přibyde. Proto bychom chtěli poprosit o pomoc. Pokud by se přihlásili dobrovolníci z řad zdravotních sestřiček, sanitářů nebo ošetřovatelů, tak bychom za ně byli velice rádi,“ uvedla ředitelka Domova seniorů Hranice Simona Hašová.

Pomocnou ruku již domovu nabídlo několik studentek, studentů a pedagogů Střední zdravotnické školy Hranice.

S nabídkou pomoci lze domov seniorů kontaktovat na čísle 581 650 111 nebo prostřednictvím mailu na info@domovsenioruhranice.cz.

Co se týče pozitivně testovaných klientů domova, ti tráví karanténu ve svých pokojích. Dobrou zprávou je, že mnoho z nich nepociťuje žádné, nebo jen lehké příznaky.

„Byli jsme překvapeni, že pozitivně testovaných máme tolik. Většina z nich má totiž skutečně bezpříznakový průběh, případně se u nich objevují jen známky lehkého nachlazení. Ale to je samozřejmě dobře,“ doplnila Simona Hašová.

Senioři jsou koronavirem nejohroženější skupinou. Bohužel poměr nakažených ve vyšším věku se v posledních týdnech celorepublikově zvyšuje. Na začátku září byla mezi pozitivně testovanými zastoupena věková skupina 65+ zhruba 10%. Aktuálně se toto číslo pohybuje okolo 15%.