„Nečekali jsme tak velkou návštěvnost a moc nás to těší. I účast byla hodně vysoká. Měli jsme tu šestnáct mladých jezdců do šestnácti let a těch starších přijelo 19. Ve finále jsme dokonce měli i dva hranické závodníky – Marka Langera, který se tomu věnuje už dlouhá léta a Dominik Argan," pověděl Tomáš Vejmola, který se postaral především o organizaci a zajistil auto Red Bull a sponzorské dary, které v průběhu soutěže dostali diváci i závodníky značky Blackcomb.

Právě Dominik Argan zde měl největší fanouškovskou základnu a sklidil největší potlesk diváků. Mezi nimi nechyběli ani Jan Čambor a Tomáš Popelka.

„Jsme tu od jedenácti. Kluci odjeli dobrou jízdu. Je tu výborná atmosféra, dobří organizátoři a super lidi," řekl Jan Čambor. „Mně se tu taky moc líbí, i když na skatu nejezdím," dodal Tomáš Popelka.

Sám Dominik Argan potvrdil, že si podpory publika neskutečně užíval.

„Určitě mě to těší. Je super to slyšet. Povzbuzování mě vždy nahecuje do dalšího triku. A navíc podpora v Hranicích je úplně maximální," pověděl s úsměvem a dodal, že za mnohé vděčí hlavně své rodině, lidem, se kterými jezdí a poděkoval všem, kteří ho v sobotním klání podpořili.

„Velké dík za nás všechny letí i organizátorům, protože je to fakt povedená akce. Neskutečně jsem se sem těšil a fakt jsem si to tady se všemi užil," usmíval se finalista skateboardového klání Dominik Argan.

Velký aplaus sklidil i nejmenší a nejmladší závodník Olda Harbich, kterému bylo teprve devět let a přijel až z České Lípy.

Dorazili i skateboardisti z Olomouce, Ostravy, Brna a sponzorovaní jezdci z Uherského Hradiště, odkud právě pochází i vítěz kategorie do 16 let Aleš Jež, ve starší kategorii byl dle tříčlenné poroty nejlepší Honza Navrátil z Havířova a nejlepší trik převedl Jiří Houka z Uherského Hradiště.

Pohodová atmosféra panovala v průběhu celého slunečného dne, o zábavu se vtipnými hláškami i odborným komentářem těžkých triků postaral Jonáš Straka, zdravé jídlo zajistil Filip Páleník, a aby diváci měli co pít, zařídili chlapci z baru v Radniční ulici, kde se poté konala i afterparty pro všechny příznivce tohoto extrémního sportu.

„Vyšlo nám počasí. Je super, že přijelo tolik lidí, protože zrovna v tento den je spousta jiných skateboardových závodů v republice. Na podzim bychom to chtěli zopakovat zase. Je super vidět, že došlo plno mladých kluků a žije to tu. Vidím, že má tato akce smysl. Přece jen to děláme pro mladé, aby neseděli jen doma u počítačů," uzavřel Marek Langer, který pozval většinu závodníků a zařídil odbornou porotu, ve které zasedla i mistryně České republiky v skateboardu­