Stavební veletrh v Brně probíhal od 13. do 17. dubna a jeho součástí byla i soutěž o zlatou medaili IBF.

„Přihlásili jsme do ní exponát bednění věnců Velox. Spolu s ním se tam ucházelo o vítězství ještě dalších 28 výrobků jiných firem,“ řekl vedoucí prodeje doplňkových produktů společnosti Velox-Werk Pavel Frydrych.

Hranické společnosti se podařilo zvítězit zhruba nad dvojnásobně vyšší konkurencí, než soutěžila na veletrhu v roce 2009. O medaile IBF soutěží zpravidla ty firmy, které přijdou na trh s novým výrobkem, který je nějakým způsobem zajímavý.

„Byly tam přihlášeny různé výrobky z různých odvětví. Od klasického stavebního materiálu, přes vytápění, až po řídící programy,“ naznačil charakter konkurenčních produktů Frydrych.

Bednění věnců firmy Velox-Werk je podle jeho slov vhodné jako doplněk pro každý stavební systém na tuzemském trhu. Vylepšuje tepelně-technické vlastnosti domu, zabraňuje tepelným mostům a jednoduše se montuje.

„Naše společnost působí v Hranicích už patnáct let, ale bednění věnců vyrábí teprve od loňska. Proto ho zatím dodáváme jen na český trh. Máme už několik partnerů, kteří jej od nás odebírají pravidelně a z vlastních poznatků mohu říci, že na rakouském trhu je bednění věnců Velox nejoblíbenějším typem bednění,“ konstatoval Frydrych.

Pro hranickou společnost však čerstvá zlatá medaile nebyla první. Úspěchy s jinými výrobky sklidil již Velox-Werk i na veletrhu v Praze nebo v ukrajinském Kyjevě.

V brněnské soutěži nyní hodnotila kvality soutěžního bednění věnců odborná tříčlenná porota v čele s prvním místopředsedou České komory autorizovaných inženýrů a techniků a bývalý děkan Stavební fakulty v Ostravě Alois Materna.

„Věříme, že tímto oceněním ještě více vstoupíme do mysli stavebníků a stavebních firem. Zlatá medaile je zajímavým reklamním prvkem. Naši dodavatelé mohou mít alespoň jistotu, že se nemusejí ničeho bát, když byl náš výrobek oceněn odborníky,“ uzavřel Frydrych. (ka)