Dvorana zámku byla zastřešena zhruba před dvaceti pěti lety, kdy zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce. „Investici předcházelo poměrně složité vyjednávání a schvalování památkáři. Kvůli poškození skel jsme loni museli vyměnit zhruba devět skleněných tabulí,“ vzpomněl starosta Hranic Daniel Vitonský.

Hranice mají nový skatepark.
Hranice mají nový skatepark. Na návrhu se podíleli místní skejťáci

Podle jeho slov by se mělo začít s rekonstrukcí během června, hlavní práce se ale budou soustředit na období letních prázdnin, kdy je z důvodu letních dovolených v ulicích menší pohyb osob. Pro demontáž a montáž skleněných tabulí bude potřeba přistavit věžový stavební jeřáb a postavit vysoké lešení.

„Rekonstrukce bude poměrně náročná. Každá ze skleněných tabulí je originální a má jiný rozměr, proto musí být zaměřena a odlita z tvrzeného skla zvlášť, a následně usazena na své místo. Na provoz městského úřad to nebude mít vliv. Možná dojde k částečně uzavírce pro procházející osoby, ale úřad kvůli stavebním pracím nezavřeme,“ podotkl hranický starosta.

Město Hranice pořádá další ročník participativního rozpočtu.
Více zeleně nebo hřiště pro děti? Lidé z Hranic rozhodnou, co s milionem a půl

Tato investice přijde přibližně na 17 milionů korun. Městu se podařilo získat dotaci ve výši 7 milion korun, která bude čerpána z Evropských fondů.