Na granty a příspěvky v kulturní oblasti uvolnili zastupitelé bezmála milión korun.

Nejvýraznější podpory se dostalo tradičním hudebním festivalům Rockové Hranice (Václav Vlasák) a Letiště karneval (Air Force Production).

Finanční příspěvek města činí v těchto případech 100, respektive 80 tisíc korun.

Výraznou podporu ale zastupitelé přiklepli také jarní akci Pálení čarodějnic (Miroslav Raindl). I v tomto případě činí příspěvek města 100 tisíc korun.

Více než 4 miliony korun poputuje z městské kasy na podporu celoroční sportovní činnosti dětí a dalších 1,5 milionu na sportovní činnost dospělých.

Nejvyšší obnos obdrží SK Hranice, fotbalový a atletický oddíl dostanou dohromady přibližně 1,5 milion korun.

Těsně pod hranicí milionu korun se pak pohybují příspěvky pro házenkáře TJ Cement Hranice.

Zvýšený zájem o sport

Právě u příspěvků na sportovní činnost došlo k největšímu navýšení. Oproti loňsku uvolnilo město o dva miliony korun více.

„Reagujeme tak na zvýšený zájem o sport ve městě. Za minulý rok hlásí místní oddíly nárůst zhruba tří set členů u dětí a stejný počet u dospělých, což jsou opravdu vysoká čísla,“ vysvětlil 2. místostarosta města Hranice Daniel Vitonský.

Vzdělávání podpořili zastupitelé částkou 150 tisíc korun. Granty na památkovou péči letos činí 250 tisíc korun.

Na oblast sociálně-zdravotní půjde z městského rozpočtu 550 tisíc korun. Finančně budou podpořeny zejména celoroční činnost společnosti Elim a projekty Charity Hranice.

Jako každoročně finanční podpora, o níž uchazeči žádali, výrazně převyšovala možnosti města. Například v oblasti grantů na kulturu téměř trojnásobně.