Sláva vypukla přesně na čas, v 19.10. Rodinám i kamarádům se představily tři maturitní ročníky.

První třída předvedla nejen své taneční umění, ale i vysportovaná těla. Bylo poznat, že si svých pět minut slávy doopravdy užívají a přitom se nebojí udělat si srandu sami ze sebe.

Chlapci předvedli s notnou dávkou ironie break dance, děvčata zase kankán. Třídní profesorka Zdeňka Burianová dostala na závěr korunku do vlasů.

Druhé vystoupení zahájila barevná zvířata. Z plyšových masek se nakonec vyklubali čtyři mladíci obklopeni sedmnácti dívkami.

Jako poslední vystoupili studenti s televizním programem, kdy se nechali inspirovat známými scénami z filmů.

Na „telku" se díval jejich třídní profesor Jiří Lysák ze svého pohodlného křesla.

Účast třídních učitelů ocenili i návštěvníci plesu.

„Show studentů byly podle mě velmi originální. Asi nejvíc se mi líbilo, že se jich zúčastnili i profesorka Burianová a Lysák," uvedl bývalý žák Adam Purgert.

„Mě zaujalo představení, kdy předváděli televizní vysílání, to mi přišlo hodně ojedinělé," dodala jeho přítelkyně Klára.

Když opadla tréma po stužkování, mohli maturanti začít řádit a veselit se.

„Konečně je to všechno za mnou, byla jsem nervózní a měla jsem trému. Teď už můžu začít bavit," svěřila se maturantka Alexandra Kovářová.

Maturitní ples Gymnázia Hranice

Příště pohodlnější boty

Milovníkům tance zahrál DJ Milan a živou produkci zajistil zpěvák Benny Q. Těm se povedlo během krátké chvíle zaplnit celý taneční parket. Aby tanečníky nebolely moc nohy, vystoupila poté taneční skupina Dynamic Fit.

Plesu se zúčastnilo mnoho bývalých studentů, kteří si nostalgicky zavzpomínali na roky, kdy navštěvovali gymnázium, trápili se nad učením, užívali si prázdnin a oddechli si, když už měli maturitu za sebou.

Stejně tak bude jednou vzpomínat i Robert Trojnar, který chce studovat medicínu.

„Já jsem si ples užil maximálně, jsem rád, že přišlo tolik mých kamarádů. Akorát si příště vezmu pohodlnější boty. Prsty mě určitě budou bolet ještě pozítří," pověděl.

Pamětihodný ples skončil s posledním návštěvníkem ve tři hodiny ráno. Mnohým to nebylo dost, tak se přesunuli na místní diskotéku, kde spolu s úsvitem vítali nový den, který mohou s povzdechem kvitovat: „Bylo to moc fajn."

Bára Jestřebská

Gymnázium Hranicenejstarší střední škola v Hranicích i hranickém regionu.
Vznik se váže k roku 1871. Počet žáků na jednu třídu je 30. Mezi absolventy najdeme lékaře, umělce, právníky i fyziky.

Maturitní zkoušku zde úspěšně složila například zpěvačka Saša Langošová z kapely November 2nd, hlasatelka a moderátorka Marta Skarlandtová, operní pěvkyně Lucie Hilscherová, významný režisér, autor Limonádového Joa, Jiří Brdečka a především zpěvák, textař a hudební skladatel Milan Havrda, známý pod pseudonymem Boris Carloff.

Od roku 1993 je v nabídce gymnázia jak čtyřleté tak šestileté studium.