Vylézt na horu z pivních bedýnek, svézt se po dvacetimetrové lanovce, zahrát si lidský fotbálek, prokázat um lukostřelce či golfového hráče.

Všechny tyto dovednosti a úkoly si mohli jak menší tak větší návštěvníci v parku i na břehu Bečvy v sobotu vyzkoušet. Svou činnost tu také prezentovaly regionální kluby, spolky či organizace. Mezi jednu takovou patřila také nezisková organizace Tom Help.

„Lidé se u nás mohou naučit základy znakové řeči, zkusit si třídění ponožek či skládání papíru pro nevidomé. Nechybí ani možnost projet se na invalidním vozíku," řekl Tomáš Plesník, zakladatel Tom Help.

Právě počasí organizátorům akce příliš nepřálo. I přesto si cestu do parku našla spousta obyvatel z Hranic i okolí.

„Návštěvnost zatím překračuje naše očekávání. Obzvlášť když vezmeme v potaz dnešní počasí. Důležité je, že je teplo. I Bečva je prý teplá, takže nějaké ty kapky, nám snad neublíží," prozradila hlavní organizátorka Michaela Škrobánková z Hranické rozvojové agentury.

„Moc se nám tu líbí. Bydlíme naproti parku, takže sem s dětmi běžně chodíme, i když zde není žádná akce. Pochopitelně takhle je to však atraktivnější. Čím více podobných akcí tím lépe," myslí si Michaela Lévová.

První a doufejme, že ne poslední ročník

Že se z Pokoř své Hranice stane každoroční událost, doufají také organizátoři.

„Jedná se o první a doufejme, že ne poslední ročník. V budoucnu bychom byli rádi, kdyby se tento projekt pojal jako prezentace místních sportovních klubů," prozradila Michaela Škrobánková.

Pořadatelka také neopomněla vyjádřit dík těm, kteří se na akci podíleli.

„Především bych chtěla poděkovat všem spolkům a dobrovolníkům, kteří se na programu podíleli. Ať už jsou to hraničtí skauti, Klub vodních sportů Hranice nebo Tom Help. Všichni odvedli úžasný kus práce. Všechno z vlastní iniciativy, ve svém volném čase a zadarmo," zakončila Michaela Škrobánková.

David Král