„Dvacet let fungování Městské policie v Hranicích je dlouhé období, které je potřeba nějak zviditelnit. Proto jsme uspořádali tuto slavnost a jsem za to rád," vyjádřil své dojmy velitel hranických strážníků Miroslav Mann.

Všichni velitelé městské policie a starostové, kteří v Hranicích v posledních dvaceti letech působili, byli za svou odvedenou práci v pátek odměněni.

„Pozvali jsme také zástupce vojáků a hasičů, které jsme ocenili také. Myslím si, že za těch dvacet let spolupráce si to zaslouží," řekl současný velitel Městské policie Hranice. Všichni společně zavzpomínali na průběh uplynulých dvaceti let, během kterých se toho ve městě stalo opravdu požehnaně.

„Za pozitiva a úspěchy můžeme považovat i ten fakt, že počet strážníků v Hranicích se od původních osmi rozšířil až na současných třiadvacet. Lidé si také za tuto dobu zvykli na to, jaké pravomoci máme my a jaké má státní policie. Zároveň nás veřejnost bere jako složku, která do města prostě patří," zmínil některé z významných bodů Miroslav Mann.

Sám ale dodal, že ne vše je ideální a stále je na čem pracovat.

„Určitě nepracujeme úplně bezchybně. Je to práce s lidmi a v takových případech je vždycky co zlepšovat. Ani strážníci neprovedou zákrok s občanem či pachatelem vždy úplně korektně, i když se to od nich očekává. I oni jsou ale jen lidé, kteří mají své emoce," uvedl dále.

Hraničtí strážníci oslavili dvacet let svého působení ve městě

Městská policie samozřejmě není v rámci bezpečnostních složek izolovaným ostrůvkem. Naopak právě od spolupráce s ostatními strážci zákona či bezpečnostních složek se do značné míry její úspěch odvíjí.

„Spolupráce se státními složkami funguje na vysoké úrovni. V současné době je vedoucím Obvodního oddělení v Hranicích bývalý velitel městské policie Petr Čech, totéž platí pro vedoucího Územního odboru Přerov. Tito lidé mají s oblastí městské policie své zkušenosti a je to znát. Samozřejmě se stane, že to na ulici mezi složkami občas zaskřípe, ale jsou to jen drobnosti. Celkově to podle mě funguje velice dobře," vyzdvihl vzájemnou kooperaci nynější velitel hranických strážníků.

Spolupráce s Městskou policií v Hranicích je pozitivně hodnocená také ze strany města.

„I na oficiálním setkání zaznělo, že městská policie je nedílnou složkou pro zachování veřejného pořádku," konstatoval tiskový mluvčí radnice Petr Bakovský.

„V porovnání s jinými městy zde fungovaly vždy velice pevné vazby. Dobré vztahy mohly paradoxně posílit také živelné katastrofy, jako byly povodně. Během záchranných prací v takových krizových situací se vzájemná pouta ještě více utužila," uzavřel Petr Bakovský.