„Mám strach, aby pak nezačalo kino sloužit nějakému nežádoucímu účelu, když ho nekoupíme,“ řekl například poslanec Miroslav Raindl (KSČM) v diskuzi, která předcházela hlasování.

„Já budu hlasovat pro koupi budovy,“ sdělila už předem Daniela Jablonská (Příjemné Hranice).

Ani Ivanu Sumarovi (KSČM) se nechtělo vzdát Světa.

„V mnoha ohledech už máme z Hranic mrtvé město. Kino tady nemá perspektivu v jakékoliv podobě, ale kulturní sál by město mělo mít,“ řekl.

Bronislav Ludmila (ČSSD) vyslovil názor budovu koupit a zbourat, aby se lokalita prosvětlila.

„Já se hlasování zdržím,“ uvedl a dodal, že budova je k modernizaci nevhodná již proto, že je u ní nedostatek parkovacích míst.

Průměrná návštěvnost filmů a pohádek je v Hranicích kolem čtyřiceti lidí.

„A to je do toho započítáno i letní kino, které je navštěvovanější,“ podotkla místostarostka města Radka Ondriášová (Právo a spravedlnost).

Radovan Langer (Hranice 2000) se rozhodl hlasovat proti koupi a to i přesto, že je, jak připomněl, předsedou kulturní komise. Stejně tak v ní zasedají i výše zmiňovaní Bronislav Ludmila a Daniela Jablonská. Každý z nich přitom hlasoval jinak.

Šumný Vávra: Střežte kino jako oko v hlavě

Nostalgicky laděný příspěvek do diskuze vložil Vladimír Juračka (Hranice 2000), který se před pár měsíci osobně účastnil natáčení pořadu ČT s Davidem Vávrou Šumná města.

„Řekl tehdy o kině Svět, že je to úžasný kus moderní historie, který si máme střežit jako oko v hlavě,“ citoval moderátora pořadu Juračka.

Pro revokaci původního usnesení, v němž se zastupitelé města Hranic rozhodli budovu koupit, se zvedlo šestnáct rukou, tři poslanci hlasovali pro to, aby město kino za nabídkovou cenu 2,7 milionu korun od státu odkoupilo a čtyři zbývající se hlasování zdrželi.