Jeho přibližná podoba byla představitelům města známá už minulý měsíc a od té doby žádné zásadní změny v příjmech a výdajích města pro následujících dvanáct měsíců nenastaly.

„Došlo pouze k upřesnění některých drobných příjmových položek. Provozní rozpočet je koncipován v příjmech 246 milionů, provozní výdaje činí zaokrouhleně 216 milionů. Rozdíl třiceti milionů byl využitý pro financování jednorázových nebo investičních akcí, které byly zastupitelstvem města již schváleny," přiblížil vedoucí odboru financí Vladimír Zemek.

Zatímco výdaje jsou ve srovnání s minulým rokem na stejné úrovni. příjmy narostly o zhruba deset milionů, které stát Hranicím pošle díky změně zákona o rozpočtovém určení daní.

Zastupitelé se také seznámili s rozpočtovým výhledem na roky 2014 a 2015.

„V roce 2015 ale už neobdržíme žádné příjmy ze zdanění automatů. Právě o toto položku je rozpočet ponížen," doplnil Vladimír Zemek.

S předkládanými částkami neměl větší problém ani finanční výbor, který je zřízený radou města.

„Finanční výbor návrh rozpočtu na své pondělní schůzi projednával a doporučuje jej schválit," sdělil těsně před hlasováním předseda zmíněného výboru Jiří Haša (KDU-ČSL).

Třicetimilionový rozdíl se využije na investice do místních komunikací nebo rozšíření kapacity hranického Klubu seniorů.

„Začneme připravovat výběrové řízení ulice Skalní a půdní vestavbu Klubu seniorů. Počítáme i s příspěvkem na energetické úspory Základní školy Šromotovo. Víme, že tyto akce by měly v příštím roce proběhnout," konstatovala už v listopadu starostka Hranic Radka Ondriášová (ČSSD). Další projekty, které obyvatele Hranic v příštím roce čekají, budou zveřejněny po únorovém zasedání zastupitelstva­.