„Realizace revitalizace městského hřbitova bude rozčleněna do pěti etap,“ upřesnil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal. Od příštího roku by tak mělo podle jeho slov jít na opravu hřbitova ročně nejméně 5 milionů korun.
Součástí oprav hřbitova bude například oprava obvodové zdi, rekonstrukce chodníků, ale i vybudování nového mobiliáře. Na hřbitově by se tak měly objevit nové lavičky i odpadkové koše.

„Jako první by měla přijít na řadu rekonstrukce obvodové zdi, která je v havarijním stavu,“ uvedl vedoucí odboru životního prostředí přerovského magistrátu Pavel Juliš.

Podle jeho slov největší investice se bude týkat vybudování nových rozvodů vody a veřejného osvětlení, které v některých částech hřbitova zcela schází.

„V rámci plánovaných oprav dozná změn i vstup do hřbitova. To znamená, že rekonstrukcí projde brána i budova staré obřadní síně,“ doplnil Pavel Juliš.
Opravy staré části hřbitova by měly skončit v roce 2016. Program revitalizace městského hřbitova však musí nejprve schválit přerovští zastupitelé.