I Deník se na svých stránkách v uplynulých týdnech věnoval četným připomínkám.
Jak vidí rozsáhlou investiční akci na nejhustěji obydleném hranickém sídlišti starosta města Miroslav Wildner? Jednoznačně pozitivně.
ROZHOVOR
Co bylo asi největším kamenem úrazu při letošních úpravách Hromůvky?
Asi to, že se na tomto sídlišti v jednu dobu sešly tři různé firmy a tři různé projekty. Kromě revitalizace, kterou financovalo město, tam pokračovalo zateplování panelových domůa navíc se tam ještě překopával vodovodní a teplovodní řad.
A ty firmy si navzájem překážely?
To ne, ale občané z toho byli nervózní. Prášilo se tam a byl tam hluk. Bez toho to ale nešlo. Proto přicházela ta ostrá slova kritiky.
Vadila jim podoba dětského hřiště, nepořádek na chodnících nebo dělníci, kteří pracovali hned brzy zrána.
Vadí jim také to, že ke vchodům už není bezbariérový přístup?
Ale je. Jen si ho člověk musí umět najít. Lidé byli zvyklí, že zaparkovali autem až u dveří, když něco stěhovali. Už neviděli to, že se tím ničí dlažba.
Je pravda, že na Hromůvce přibylo schodů. Vozíčkáři a maminky s kočárky se tam ale bez problémů dostanou do každého vchodu. Jen teď musí zdolávat pár metrů navíc.
Co byste na právě dokončené akci vyzdvihl a co naopak zkritizoval?
Jednoznačné plus je, že tam přibylo parkovacích míst. Příjemné je i to, že kontejnerová stání, která jsme ukryli do boxů, konečně vypadají trochu kulturně.
Na druhé straně však víme i o několika nedostatcích, jako jsou třeba nedodělané detaily na chodnících. Budeme jen rádi, když je budou lidé i nadále připomínkovat.
Je něco, k čemu se na Hromůvce teprve chystáte?
Uvažujeme o tom, že tam na hřišti položíme umělohmotný povrch. Ještě jsme se nerozhodli na kterém, ale na jednomz nich určitě.
Které sídliště by mělo projít revitalizací teď?
Teď bychom se chtěli zaměřit na ulici Galašovu a na sídliště Na hrázi. Potom určitě přijde na řadu i sídliště kapitána Jaroše a Nová, která už má první vlnu revitalizace za sebou.
V jakém pořadí budeme postupovat, to určí městská rada. V každém případě se ale budeme ptát i lidí, jaké konkrétní změny v místě svého bydliště navrhují.
PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Hraničané: Dělníci nás budí za tmy