Kvůli rekonstrukci vodovodů v Palackého, Dukelské a Zborovské ulici musely Vodovody a Kanalizace Přerov (VaK) v této lokalitě odstavit pravidelný přísun vody.

K hlavním pracím se přistoupilo přes noc ze středy na čtvrtek. Lidem bydlícím na tomto sídlišti však voda z kohoutku netekla ani ve večerních či ranních hodinách. Obyvatelé této části Hranic ale byli o všech komplikacích informováni s předstihem.

„Napustila jsem si několik kýblů a láhví vody. Pak jsem ale stejně musela poslat syna pro další vodu do obchodu. I ráno jsme se museli přizpůsobit situaci. Chápu ale, že práce asi byly nutné," řekla jedna z obyvatelů Hromůvky.

Podle původních plánů se počítalo s odstávkou až do čtvrtečního večera, nakonec ale bylo vše zprovozněno už před čtvrtečním polednem.

„Vždycky se pro tyto práce raději určí delší čas, kdyby se náhodou něco pokazilo. Nakonec se ale vyskytla jen jedna malá komplikace. V jednu hodinu v noci jsme museli jet až do Lýsek pro určitý materiál, který jsme nutně potřebovali. Pracovali jsme od osmi hodin večer a skončili jsme ve čtvrtek v jedenáct hodin," konstatoval pracovník VaK Přerov Václav Štípek, který se oprav přímo účastnil.

Oprava hlavního vodárenského uzlu není v žádném případě všední záležitostí.

„Dochází k ní možná tak jednou za čtyřicet let. Osobně jsem to zažil vůbec poprvé. Protože tří stovkové i dvou stovkové šoupáky na hlavním uzlu byly už staré, museli jsme je vyměnit. Ty, které jsme místo nich nainstalovali, by měly vydržet alespoň osmdesát let, možná i více," uzavřel Václav Štípek.