Lidé se mohou těšit na dechovku, cimbálovku, country, loutkové divadlo pro děti, vystoupí zpěvačka Petra Zindler, nebude chybět karikaturista Martin Hron a výtvarný ateliér. Program bude začínat vždy v 16 hodin, vstup je zdarma. Každý čtvrtek si také mohou lidé zahrát na náměstí obří šachy nebo si dát skvělou kávu a jiné pochoutky. Každý čtvrtek bude také na náměstí pojízdná kavárna a v červenci proběhne „Hledání hranické kávy“, ve čtvrtek 5. srpna potom ukázky pražení na historickém pražícím stroji.

Každý si tu najde to své.

Ve čtvrtek 10. června bude od 16 hodin vyhrávat Holóbkova mozeka. Dechovka z Protivanova, která často vystupuje na TV Noe, zahraje lidové písně a známé melodie. Kdo bude mít chuť, může si i zatančit.

Další čtvrtek 17. června se mohou lidé těšit na koncert Cimbálové muziky Okybača z Lipníku nad Bečvou. Repertoár cimbálovky je pestrý od písní záhorských, valašských, slováckých, romských i koncertních skladeb.

Vojtěch Hromada, Tovačov, narozen 31. května 2021 v Přerově, míra 47 cm, váha 2882 g
Nově narozená miminka na Hranicku a Přerovsku - 22. týden 2021

Ve čtvrtek 24. června potěší organizátoři děti. Čeká je loutkové představení Princezna na hrášku. Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu.“ Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá „pravá princezna…“

Další červencové čtvrtky bude náměstí patřit „Hledání hranické kávy“ a znít bude reprodukovaná hudba.

Příznivci popové hudby uvítají koncert zpěvačky Petry Zindler, a to ve čtvrtek 29. července od 16 hodin. Petra Zindler působí v olomouckém Moravském divadle.

Zláká vás blešák?

Uskuteční se také bleší trh, kde budou místní moci nakupovat i prodávat. Ten proběhne ve čtvrtek 5. srpna a zájemci o prodej se mohou registrovat u dramaturgyně Městských kulturních zařízení Hranice na mailu dramaturg@mkz-hranice.cz. „Prodávat lze staré ale čisté oblečení, hračky, doplňky do domu, knihy a jiné drobné věci,“ upřesnila dramaturgyně Mirka Krůpová. Kromě toho návštěvníci uvidí ukázky pražení kávy na historickém pražícím stoji.

Ve čtvrtek 12. srpna bude patřit náměstí country hudbě. Koncert populární kapely LH Western vypukne v 16 hodin. Přijďte se naladit na tóny country a folku.

Dvě kamenné lavičky se vrátily na hranicke náměstí
Na hranické náměstí se vrátily kamenné lavičky. Ale jen dvě

Ve čtvrtek 19. srpna od 16 hodin se odehraje divadelní představení Cirkusu Žebřík pod názvem „Loutky, které nikdy nehráli“. Bude o klaunovi bez práce, který putuje světem a potkává kamarády, se kterými založí nový cirkus.

Poslední čtvrtek v srpnu bude patřit karikaturám a výtvarným ateliérům. Ve čtvrtek 26. srpna bude na Masarykově náměstí od 15 do 18 hodin profesionální karikaturista Martin Hron. Zdarma si můžete odnést svůj portrét. Součástí budou i výtvarné ateliéry, ve kterých si budete moci vyzkoušet své umělecké dovednosti.

Program.Program.Zdroj: Se souhlasem MKZ Hranice