Program To nejlepší z gympla odstartoval pokřik neandrtálců, křepčících kolem ohně. Následovala módní přehlídka antických bohů, osud Kleopatry zase připomněl známý hit Michala Davida.

Každé vystoupení provázel potlesk zcela plného hlediště. Studenti se nezaměřili pouze na světové dějiny, ale sehráli i známou scénku z pořadu Možná přijde i kouzelník, kdy je Oldřich Kaiser jako studentka Jiřina zkoušena z historických událostí 17. listopadu 1989. Komediální výstup, který si pamatují spíše jejich rodiče, baví další generace.

„S výběrem nám pomohli starší, ale scénku známe z internetu, je hodně populární a je to pořád vtipné," zmínila Gabriela Adámková, která se zhostila partu pedagoga.

„Znal jsem to skoro nazpaměť. To, co tenkrát vymysleli, je pořád srandovní a svým způsobem i nepřekonané. Když jsme to předváděli jenom pro školu, tak se mladší moc nechytali, protože to neznají, ale dnes se rodiče hodně smáli," svěřil se Jiří Šindelek, na kterého připadla role Jiřiny.

Oblíbenou akci To nejlepší z gympla připravují sami studenti. „Dříve ji organizovalo vedení gymnázia. Po roční pauze, kdy se besídka nekonala, nám chyběla a pokusili jsme se ji vrátit. Manžele Vlasákovi nám vyšli vstříc a letos jsme v divadle Stará střelnice čtvrtým rokem," přiblížila za pořadatele studentka Martina Černá.

Na prknech se během hodiny a půl vystřídalo téměř devadesát studentů, program dávají dohromady každoročně maturanti.

Jejich práci ocenili také rodiče.

„Jsem tady letos poprvé a moc se mi představení líbí. Jsou hodně dobří a každé vystoupení má svou úroveň. Myslím, že jim to dalo dost práce, moje dcera patří mezi tanečnice a vím, kolik času tomu obětovala," řekl Zbyněk Jakeš.

To nejlepší z gympla 2016 už je minulostí. Jedno je ale jisté, další maturitní ročník bude mít co překonávat.